Головна > Документи > Слухання

Повідомлення

Перейти до розділу
17 лютого 11:44
У Комітеті планується засідання «круглого столу» з актуальних питань державного захисту сімей загиблих захисників України докладніше
17 лютого 09:00
Календар заходів у Комітеті (інформація може змінюватися) докладніше
30 жовтня 12:55
04 листопада 2020 року о 14:30 відбудуться комітетські слухання «Щодо державної політики у сфері регулювання трудових відносин»
докладніше
25 лютого 13:32
Президент України підписав Закон України щодо дистанційної праці докладніше
22 лютого 15:01
У Комітеті відбулося обговорення питань соціальної політики щодо забезпечення прав Захисників України та членів їх сімей, членів родин загиблих Захисників України докладніше
19 лютого 13:04
Парламент підтримав законопроект щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на спрощений перетин державного кордону та позачергове обслуговування докладніше
05 лютого 15:14
В Україні запроваджено облік трудової діяльності працівника в електронній формі докладніше
05 лютого 11:30
Верховна Рада Україна прийняла низку законів у соціальній сфері докладніше
03 лютого 16:36
Впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності очікується вже в лютому 2021 року докладніше
02 лютого 19:00
Комітет затвердив План роботи на період п’ятої сесії парламенту докладніше
01 лютого 15:59
Комітет – у трійці лідерів по кількості розглянутих звернень у 2020 році докладніше
18 листопада 2020, 10:44

18 листопада 2020 року проведено слухання у Комітеті на тему: «Про стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду України та інших судів України щодо соціальних виплат громадянам України».

До обговорення були запрошені представники парламенту, Уряду, Державної казначейської служби України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України, Проєкту Ради Європи та громадськості.

Проблема невиконання судових рішень, зокрема, в частині належного соціального забезпечення населення, виникла в Україні давно та загострилася в 2014 році, коли парламент скасував низку соціальних пільг.

Здебільшого судові справи стосуються проведення перерахунку пенсій, заборгованості по заробітних платах, грошового забезпечення, пенсійних виплат внутрішньо-переміщеним особам та іншим. При цьому, до цього часу на державному рівні в повному обсязі не ведеться облік таких судових справ, а також облік сум грошового забезпечення, що потребується на виконання відповідних судових рішень.

За словами учасників слухань, державний бюджет з року в рік передбачає виділення коштів на виконання судових рішень. Однак обсяг цих сум не дає можливості сподіватися на повний розрахунок по накопиченим та поточним судовим справам у найближчі роки.

Серед запропонованих учасниками комітетських слухань рішень щодо вирішення питання заборгованості перед громадянами України за рішеннями судів можна виокремити наступні:

- ведення обліку осіб, що мають отримати компенсаційні виплати від держави на підставі рішення суду, а також ведення обліку сум, що підлягають виплаті;

- розробка та забезпечення механізму виконання рішень таких судів;

- перегляд системи соціальних виплат, що існують в державі, зосередившись на допомозі особам, що дійсно її потребують, при цьому розраховувати таку допомогу на основі реального прожиткового мінімуму;

- вдосконалення чинного законодавства в частині усунення правових колізій, що автоматично знизить кількість нових судових справ.

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ініціюватиме роботу щодо створення реєстру судових рішень, за якими держава має здійснити розрахунок, а також зрозумілого механізму поступового закриття такого боргу в ході державного бюджетного процесу в співпраці з європейськими партнерами України.

У свою чергу, Комітет має намір комплексно розглянути питання пенсійного забезпечення з метою забезпечення соціальної справедливості та пошуку шляхів забезпечення фінансовими ресурсами держави.

Стенограма слухань у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на тему: "Про стан виконання рішень міжнародних судів та судів України з питань соціальних виплат громадянам України" 18 листопада 2020 року за посиланням: http://komspip.rada.gov.ua/news/diyal_kom/stenogr/74760.html