20 грудня 2018, 12:01

19 грудня 2018 року Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув питання: «Про стан виконання Закону України «Про внесення зміни до статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності» № 2281-VIII від 08.02.2018 року»

У обговоренні взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, професійних спілок. Учасники засідання Комітету зазначили, що Закон № 2281-VIII прийнято Верховною Радою України 08 лютого 2018 року.

Закон № 2281-VIII надав право на призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, а також осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності, зокрема,  дружинам (чоловікам), якщо вони не взяли повторний шлюб; дітям, які стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття; батьки.

Ці члени сімей мають право вийти на пенсію за віком в 55 років чоловіки та в 50 років жінки, якщо вони мають страховий стаж не менше 25 років у чоловіків і 20 років у жінок.

За інформацією, наданою на засіданні Комітету Пенсійним фондом України та Міністерством соціальної політики України, станом на 01 грудня 2018 року за призначенням пенсії відповідно до Закону № 2281-VIII до органів Пенсійного фонду України звернулося 18 осіб.

Пенсію призначено 18 членам сімей (9 матерям, 6 дружинам, 2 батькам, 1 дитині, яка стала особою з інвалідністю до досягнення повноліття), середній розмір пенсійної виплати складає 2 607,46 грн. на місяць. Рішень про відмову в призначенні пенсій не приймалося.

За результатами розгляду питання Комітет розробив та схвалив Рекомендації, якими пропонується, зокрема:

опрацювати питання щодо надання права на встановлення доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України № 76 від 28.03.2014 року до всіх видів пенсій (в тому числі, до пенсій по інвалідності та за віком), а також зняття обмежень на виплату цієї доплати на рівні 10 000 гривень;

посилити роз’яснювальну роботу щодо можливості призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності.