12 травня 2020, 15:47

Робоча зустріч членів Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з представниками Міністерства соціальної політики України та соціальними партнерами.

 

12 травня 2020 року відбулася робоча зустріч Голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Третьякової Г. М., заступника Голови Комітету Королевської Н. Ю., Міністра соціальної політики України Лазебної М. В. та представників роботодавців та профспілок на якій обговорено питання запровадження системи  накопичувального пенсійного страхування.

Учасниками зустрічі було зауважено, що постійне відкладання старту другого рівня пенсійної реформи вже спричинило значні  негативні наслідки – тільки за рахунок коштів, які можна було накопичити за останні 10 років, пенсіонери отримували б виплати в середньому на 17% більші, ніж ті пенсії, що їм виплачують з першого рівня сьогодні. На додачу, було втрачено можливість інвестувати в українську економіку накопичених пенсійних коштів на суму еквівалентну понад 7 млрд. дол. США (яка є співставною  з обсягом позик, наданих Україні МВФ за цей період). Отримане при цьому економічне зростання відповідало б не тільки інтересам пенсіонерів, а й усіх верств населення, бізнесу і держави.

Під час обговорення пріоритетних напрямків запровадження пенсійної реформи виокремлено роль балансу у обов’язковості/необов’язковості накопичувальної системи пенсійного забезпечення, як додатковий ресурс для гідного життя кожного українця.

Представники професійних спілок, організацій роботодавців та професійних асоціацій зазначили: «Ми готові підтримувати зусилля Уряду та Міністерства соціальної політики України, спрямовані на запровадження другого рівня пенсійної системи на основі запропонованої Міністерством  моделі з тим, щоб можливість повноцінної участі в ній була надана громадянам України не пізніше 2021 року».

Результатом робочої зустрічі стало досягнення домовленості щодо проведення в Україні пенсійної реформи, в рамках якої планується впровадження системи, яка дозволить працюючому громадянину самостійно вносити кошти і накопичувати їх протягом трудової діяльності. Запровадження такої програми «другої пенсії» можливе вже з січня 2021 року.