19 квітня 18:25
Сергій Каплін та представники програми «Радник з питань ВПО» обговорили питання пенсійних виплат громадянам України, які проживають на тимчасово непідконтрольній території докладніше
19 квітня 17:58
24 квітня 2018 року о 10.00 год. у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбудеться установче засідання міжвідомчої робочої групи щодо з’ясування обставин конфлікту між трудовим колективом та адміністрацією публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг». докладніше
19 квітня 15:14
Комітет розглянув законопроекти про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні (реєстр. № 7529) та альтернативний до нього про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні (реєстр. № 7529-1) докладніше
18 квітня 18:38
Про хід виконання рекомендацій «Щодо подальших дій органів державної влади в проведенні верифікації соціальних виплат та пенсій», схвалених рішенням Комітету від 6 грудня 2017 року докладніше
18 квітня 18:02
18 квітня 2018 року Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалив рекомендації за наслідками слухань у Комітеті на тему: «Проблеми пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» докладніше
06 квітня 11:07
Сергій Каплін та представники місії Світового банку обговорили запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування в Україні докладніше
06 квітня 10:07
Відбулася зустріч Першого заступника Голови Комітету Сергія Капліна з Національним координатором МОП в Україні Сергієм Савчуком докладніше
05 квітня 14:46
Комітет розглянув питання про стан виконання рекомендацій «Про інформацію Рахункової палати України щодо результатів аудиту проекту «Модернізація соціальної підтримки населення України», що підтримується коштами МБРР» докладніше
24 травня 2017, 19:12

Законопроекти щодо проведення верифікації соціальних виплат та пенсій, а також соціального інспектора мають бути подані Урядом до Парламенту найближчим часом

 

У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 23 травня 2016 року  в порядку контролю заслухано та обговорено питання про стан виконання рекомендацій за наслідками слухань у Комітеті на тему: «Про результати проведення верифікації і перевірки достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування соціальних виплат і пенсій».

У заході взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Рахункової палати України, Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

На початку засідання Голова Комітету Людмила Денісова відзначила, що деякі з рекомендацій Комітету були виконані центральними органами виконавчої влади та обласними державними адміністраціями, однак більшість з них перебувають у процесі виконання.

Так, за останніми даними Міністерства соціальної політики України вжито ряд заходів, що дозволило удосконалити механізм проведення верифікації.

Зокрема, визначено перелік допомог, за якими здійснюється верифікація (щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, допомога малозабезпеченим сім?ям, допомога особам, які здійснюють догляд за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, щомісячна адресна безготівкова субсидія для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг); виключено витрати на медико-соціальні послуги потерпілим на виробництві, оскільки вони не являються страховими виплатами в грошовій формі з сукупного доходу сім?ї для призначення субсидії; вирішено питання пільг по оплаті судового збору органам соціального захисту населення та органам Пенсійного фонду України.

Водночас, у стані виконання перебуває низка рекомендацій, а саме: Пенсійним фондом України розпочато роботу щодо відслідковування даних про зміну прізвища застрахованої особи та даних про смерть, а також розпочато впровадження електронної пенсійної справи; удосконалюється механізм внутрішнього контролю правомірності пенсійних виплат в частині припинення або призупинення пенсійних виплат.

В свою чергу, Державний секретар Міністерства фінансів України Євгеній Капінус у своїй доповіді про виконання рекомендацій Комітету поінформував про результати верифікації у 2016 році та січень-травень 2017 року і зазначив, що сума державних коштів, зекономлених внаслідок проведення верифікації, становить 102 млн.грн.

При цьому, найбільше порушень виявлено у сфері призначення житлових субсидій. Це неподання даних про купівлю нерухомості, вартість якої становить понад 50тис.грн, та використання особами сумнівних документів.

Крім того, Мінфіном налагоджено роботу щодо заключення Угоди про надання інформації для проведення верифікації соціальних виплат та пенсій  в постійному режимі з державними органами влади.

Також зазначено, що у робочому порядку опрацьовується зацікавленими органами виконавчої влади законопроект про верифікацію та перевірку достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат.

При обговоренні контрольного питання народні депутати України – члени Комітету звернули увагу на те, що залишається низка питань, які потребують подальшого врегулювання. Зокрема, це стосується внесення до Верховної Ради України нового законопроекту про соціального інспектора, забезпечення на постійній основі оновлення баз даних системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

Учасники засідання також наголосили, що залишається досить на низькому рівні система інформатизації соціальних виплат, обмежено доступ Мінсоцполітики до баз даних інших державних органів на етапі призначення соціальних допомог, субсидій, пенсій тощо. Також, потребує кардинальних змін система контролю за призначенням соціальних та інших виплат, адже на сьогодні працівник державного органу, який призначає відповідні виплати сам і контролює правильність їх призначення.

Окремо, представниками Мінфіну, Мінсоцполітики, Пенсійного фонду спростовано інформацію, яка подається у засобах масової інформації про непомірні пенсійні виплати «мертвим душам». При цьому, вони звернули увагу на те, що інформація, яка подавалася є некоректною і на сьогодні всі недоліки щодо пенсійних виплат усунуто, оскільки між органами державної влади напрацьовано єдиний порядок проведення верифікації.

Обговоривши інформацію центральних органів виконавчої влади, народні депутати України – члени Комітету вкотре наголосили на необхідності термінового внесення Урядом до Парламенту законопроектів щодо проведення верифікації соціальних виплат та пенсій, а також соціального інспектора та нагальності запровадження Єдиного реєстру соціальних виплат, пільг, субсидій, допомог та інших видів виплат, з метою подальшого забезпечення обміну його даними між державними органами влади щодо призначення державних виплат, нарахування та контролю за використанням бюджетних коштів на надання цих виплат. Водночас, представники Мінсоцполітики погодилися з пропозицією членів Комітету створити такий Реєстр на базі модернізованого Реєстру застрахованих осіб, утримувачем якого є Пенсійний фонд.

За результатами обговорення порушених питань, Комітетом схвалено відповідні рекомендації.