Зараз є чимало бюрократичних перешкод, які ускладнюють можливість отримання пенсій та соціальних виплат переселенцям. Переміщені особи, які мають право на виплати – повинні їх отримувати на тих же підставах, що й усі громадяни.
Про це заявила голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова під час першого засідання робочої групи з напрацювання законодавчих пропозицій, спрямованих на вирішення пенсійної проблематики внутрішньо переміщених осіб та інших питань, створеної при Комітеті.
У засіданні взяли участь представники інститутів громадянського суспільства, що займаються проблемами внутрішньо переміщених осіб, очільник Пенсійний фонд України, заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів України, а також АТ «Ощадбанк»та ПАТ «Укрпошта».
Під час засідання було обговорено ряд проблемних питань та напрацьовано варіанти їх вирішення. Зокрема, це внесення змін у систему ідентифікації осіб для отримання пенсій; забезпечення отримання виплат особам з інвалідністю, які не мають змоги прийти у відділення «Ощадбанку» для ідентифікації особи та отримання цих виплат; отримання пенсій у випадку відмови від статусу внутрішньо переміщеної особи.
Окрім того, учасники робочої групи розглянули проект постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», ініційований Міністерство соціальної політики України, який врегульовує порядок здійснення виплат пенсій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, а також встановлює зміни до порядку здійснення контролю за такими виплатами.
Як зазначила Людмила Денісова в ході обговорення питання верифікації та ідентифікації особи для отримання виплат, сьогодні, внутрішньо переміщеним особам створено чимало бюрократичних перепон, які органам виконавчої влади потрібно усувати.
Також вона наголосила на необхідності напрацювання механізму виплати пенсій для осіб, які проживають на непідконтрольній території та зауважила, що дане питання вирішується уже три роки, однак, реальних кроків досі не зроблено.
За результатом засідання було налагоджено прямий контакт між громадськими активістами та органами влади, внесено ряд поправок до розглянутого проекту постанови Уряду, означено напрямок подальшої роботи робочої групи та визначено, що наступна зустріч повинна відбутися наступного тижня.
Довідково:
Робочу групу з напрацювання законодавчих пропозицій, спрямованих на вирішення пенсійної проблематики ВПО та інших питань було ініційовано головою Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмилою Денісовою під час неформальної зустрічі з представниками інститутів громадянського суспільства, що займаються проблемами внутрішньо переміщених осіб 25-го травня 2017 року.