26 липня 09:57
Звіт про роботу Комітету за період шостої сесії Верховної Ради України VIІI скликання
докладніше
13 липня 12:14
Комітет рекомендував Парламенту прийняти за основу законопроект, який дозволить працюючим інвалідам III групи одержувати пенсію в період роботи докладніше
12 липня 13:07
Парламент підтримав в першому читанні за основу законопроект, спрямований на запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання докладніше
11 липня 17:54
Представники секретаріату Комітету взяли участь у круглому столі на тему: «Актуальні питання політики зайнятості людей з інвалідністю» докладніше
11 липня 17:52
Людмила Денісова: «Ми підтримуємо ініціативу Уряду щодо осучаснення розмірів пенсії» докладніше
21 червня 11:02
Законодавче вирішення проблеми соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам було обговорене під час засідання робочої групи утвореної при Комітеті докладніше
16 червня 09:26
Людмила Денісова: «Сьогодні потрібно провести ревізію законодавства щодо прав внутрішньо переміщених осіб» докладніше
12 червня 17:43
Людмила Денісова бере участь у відкритті другого регіонального семінару щодо ролі національних парламентів у дотриманні стандартів Європейської конвенції про права людини докладніше
11 липня 2017, 17:52

Людмила Денісова: «Ми підтримуємо ініціативу Уряду щодо осучаснення розмірів пенсії»

Безумовно, ми підтримуємо ініціативу Уряду щодо осучаснення розмірів пенсії. Це надасть можливість їх збільшити для 5,6 мільйонів громадян. В середньому вони отримають 700 гривень доплати до своєї пенсії.

Про це заявила голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова.

Також вона нагадала, що на вчорашньому засіданні Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув законопроект (№6614) щодо пенсійної реформи поданий урядом і три альтернативних до нього та прийняв рішення підтримати за основу саме законопроект Кабміну з врахуванням пропозицій із альтернативних законопроектів.

«Ми підтримуємо ініціативу Уряду, щоб все ж таки, перерахувати пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму не з 1 грудня, а з 1 жовтня. Однак, окремі питання законопроекту потребують доопрацювання», - зазначила Людмила Денісова.

Зокрема, Комітетом пропонується передбачити в законопроекті можливість поступового зниження величини оцінки одного року страхового стажу для пенсій, які призначатимуться протягом п’яти років, починаючи з 1 січня 2018 року.

Прийняти на законодавчому рівні порядок та умови проведення з 1 січня 2018 року щорічного перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, а не як пропонувалося, що Кабінет Міністрів України самостійно буде вирішувати це питання.

Врегулювати питання щодо виплат пенсій громадянам, які проживають на тимчасово не підконтрольній території, окремим законодавчим актом.

Визначити умови призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, та встановлення її розміру на рівні не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Окрім того, пропонується зберегти пільгові умови пенсійного забезпечення для жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей.

«За умови доопрацювання законопроекту із урахуванням усіх цих рекомендацій, ми пропонуємо парламенту прийняти його за основу», – резюмувала Людмила Денісова.


Відео виступу Людмили Денісової можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=AybGOZXLsqw