16 вересня 10:46
Комітет рекомендував Парламенту прийняти за основу законопроект про верифікацію та моніторинг державних виплат докладніше
10 вересня 11:28
Народні депутати – члени Комітету підтримали законодавчу ініціативу народного депутата України Данила Гетманцева спрямовану на удосконалення порядку здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зменшення економічно необґрунтованих штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства докладніше
05 вересня 16:21
04 вересня 2019 року відбулось перше засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів докладніше
06 червня 17:03
06 червня 2019 року Комітет на своєму засіданні розглянув електронну петицію щодо законодавчого врегулювання питання відновлення права на пенсію за вислугу років окремих категорій працівників, які здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті докладніше
30 травня 15:29
29 травня 2019 року в Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянуто питання про хід виконання рекомендацій слухань у Комітеті на тему: «Ефективність системи надання житлових субсидій населенню». докладніше
30 травня 15:22
Позачергове засідання правління Фонду соціального страхування України не відбулося докладніше
30 травня 11:44
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування» докладніше
30 травня 11:40
Комітет підтримав законодавчі ініціативи, спрямовані на підвищення грошових доходів населення докладніше
28 січня 2019, 18:30

Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 28 січня 2019 року проведено засідання робочої групи з метою вивчення ситуації, яка виникла у Клінічному санаторії «Лермонтовський».

 

У заході взяли участь народні депутати України, депутати Одеської обласної ради, центральних органів виконавчої влади, органів місцевої влади, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», Клінічного санаторію «Лермонтовський», громадськості, ЗМІ тощо.

В ході зустрічі обговорені питання щодо передачі майна санаторію «Лермонтовський» до сфери управління Міністерства оборони України, а також заслухано представників Міноборони, Нацполіції та санаторію з приводу подій, що відбувалися 25 січня 2019 року.

Зокрема, директор – головний лікар Клінічного санаторію «Лермонтовський» Дмитро Антіпов поінформував членів робочої групи про те, що представники Міністерства оборони разом з державними виконавцями та співробітниками військової служби правопорядку о 5 –й ранку  25 січня зайняли санаторій «Лермонтовський», лікарів і персонал вигнали, а  у деяких хворих погіршився стан здоров’я.

Представники Міноборони цю інформацію спростовують. За їх словами, санаторій взято під охорону у зв’язку із передачею санаторію у власність Міністерства, а працівникам санаторію буде збережено робочі місця.  

Водночас, народні депутати України та депутати Одеської обласної ради, які взяли участь у засіданні робочої групи, вважають, що відбулося захоплення санаторію.  

Клінічний санаторій «Лермонтовський» є найстарішою оздоровницею Одеської області, яка була заснована ще в 1914 році. В ньому працює понад 200 висококваліфікованих спеціалістів, які за роки незалежності оздоровили більш ніж 100 тисяч осіб з різних частин України та світу.

Станом на 25 січня п.р. у санаторії перебувало 50 осіб на реабілітаційному та санаторно-курортному лікуванні за профілями: кардіо-пульмонарна реабілітація, нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, реабілітація при порушені перебігу вагітності, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо.

Клінічний санаторій «Лермонтовський» є одним із небагатьох клінічних санаторіїв, які надають лікування та реабілітацію соціально незахищеним верствам населення, інвалідам.

Перший заступник голови Комітету Сергій Каплін зазначив, що конфлікти навколо санаторію, і зокрема із застосуванням сили, вже відбуваються протягом декількох років. Сергій Каплін повідомив про те, що депутатами підготовлено проект постанови Верховної Ради України про невідкладні заходи щодо стабілізації діяльності ДП «Клінічний санаторій «Лермонтовський», яку планується найближчим часом внести на розгляд Верховної Ради України.

Заслухавши позицію сторін конфлікту голова робочої групи – народний депутат України Наталія Королевська запропонувала провести чергове розширене засідання робочої групи з порушеного питання 5 лютого 2019 року о 14.00.