06 червня 17:03
06 червня 2019 року Комітет на своєму засіданні розглянув електронну петицію щодо законодавчого врегулювання питання відновлення права на пенсію за вислугу років окремих категорій працівників, які здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті докладніше
30 травня 15:29
29 травня 2019 року в Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянуто питання про хід виконання рекомендацій слухань у Комітеті на тему: «Ефективність системи надання житлових субсидій населенню». докладніше
30 травня 15:22
Позачергове засідання правління Фонду соціального страхування України не відбулося докладніше
30 травня 11:44
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування» докладніше
30 травня 11:40
Комітет підтримав законодавчі ініціативи, спрямовані на підвищення грошових доходів населення докладніше
22 травня 16:49
Представники секретаріату Комітету взяли участь в засіданні «круглого столу» з обговорення проблеми ґендерного насильства докладніше
17 травня 14:37
У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Стан функціонування Пенсійного фонду України» докладніше
16 травня 17:28
Комітет підтримав низку законодавчих ініціатив, спрямованих на врегулювання деяких питань оплати праці докладніше
26 лютого 2019, 18:01

26 лютого 2019 року відбулась робоча нарада народних депутатів України – членів Комітету щодо соціального захисту та пенсійних виплат внутрішньо переміщеним особам та особам, які проживають на тимчасово окупованій території

Відкриваючи робочу нараду народний депутат України Наталія Королевська зазначила, що кількість людей з числа внутрішньо переміщених осіб, які забезпечуються пенсійними виплатами щороку зменшується, з 2015 року майже в 2 рази. Для людей встановлюються додаткові бар’єри на шляху отримання пенсії.

Наталія Королевська запропонувала учасникам наради заслухати пояснення Урядової сторони щодо припинення пенсійних і соціальних виплат та надати пропозиції, які мають допомогти вирішити проблеми, що виникають у зв’язку із застосуванням системи «Аркан» при проведенні перевірок пенсіонерів з числа ВПО.

Секретар Комітету Наталія Веселова також розповіла про ті чисельні проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи під час реалізації права на пенсійне забезпечення, особливо наголошуючи на неузгодженості процедур роботи із системою «Аркан». Так, надходять численні скарги від громадян, які перетинають контрольні пункти в'їзду-виїзду, про припинення пенсійних виплат внаслідок того, що відомості отримані з системи «Аркан» доволі часто не відповідають дійсності. Про припинення виплат повідомляють навіть внутрішньо переміщені особи, які ніколи не повертались на окуповані території, а лише змінювали місце проживання в межах населеного пункту, в якому вони зареєстровані, як ВПО.

На думку Наталії Веселової, така ситуація спонукає людей поновлювати пенсійні виплати в судовому порядку, незважаючи на те, що пенсія є страховою, а не соціальною виплатою. Вичерпний перелік підстав припинення виплати пенсії передбачений Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Наталія Веселова та представники громадських організацій, які опікуються проблемами ВПО, порушили також питання змін, внесених Урядовою постановою від 25 квітня 2018 року № 335 до порядку виплати пенсій ВПО. Відповідно до цієї постанови суми соціальних виплат (пенсій), які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. Однак зазначений Порядок Урядом досі не розроблений, внаслідок чого внутрішньо переміщені особи втрачають право на отримання сум пенсій за попередні періоди.

У обговоренні також прийняли участь представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Пенсійного фонду України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Служби безпеки України, Об’єднаного  оперативного штабу Збройних Сил України, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби статистики України, Федерації профспілок України, Федерації роботодавців України, АТ «Ощадбанк», відділу захисту та адвокації Норвезької Ради у справах біженців, Благодійного фонду «Право на захист», програми «Радник міністерства соціальної політики України з питань ВПО», громадської організації «Донбас СОС».

Зокрема, представники Державної прикордонної служби України відзначили, що інформація в системі «Аркан» не є достатньою для припинення соціальних виплат, рішення має прийматися відповідними комісіями, а також запропонували забезпечити пропуск внутрішньо переміщених осіб за даними електронного пенсійного посвідчення, що дозволило б значно спростити процедуру ідентифікації та верифікації внутрішньо переміщених осіб для отримання пенсійних виплат.

Представник Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України зазначив, що всі пропозиції Держприкордонслужби України були враховані при опрацюванні проекту постанови Кабінету Міністрів України щодо затвердження порядку в'їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій, але міністерства надали до цього проекту багато зауважень, для узгодження яких створюється робоча група, та запросив бажаючих, в тому числі народних депутатів України – членів Комітету, взяти участь у її роботі.

Підсумовуючи проведене обговорення, Наталія Королевська закликала Урядову сторону затвердити чіткий план дій та наголосила, що всі проблеми можливо вирішити шляхом прийняття проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян (реєстр. № 6692).