06 червня 17:03
06 червня 2019 року Комітет на своєму засіданні розглянув електронну петицію щодо законодавчого врегулювання питання відновлення права на пенсію за вислугу років окремих категорій працівників, які здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті докладніше
30 травня 15:29
29 травня 2019 року в Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянуто питання про хід виконання рекомендацій слухань у Комітеті на тему: «Ефективність системи надання житлових субсидій населенню». докладніше
30 травня 15:22
Позачергове засідання правління Фонду соціального страхування України не відбулося докладніше
30 травня 11:44
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування» докладніше
30 травня 11:40
Комітет підтримав законодавчі ініціативи, спрямовані на підвищення грошових доходів населення докладніше
22 травня 16:49
Представники секретаріату Комітету взяли участь в засіданні «круглого столу» з обговорення проблеми ґендерного насильства докладніше
17 травня 14:37
У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Стан функціонування Пенсійного фонду України» докладніше
16 травня 17:28
Комітет підтримав низку законодавчих ініціатив, спрямованих на врегулювання деяких питань оплати праці докладніше
17 квітня 2019, 11:28

15 квітня 2019 року в Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення проведено робочу нараду щодо стану надання субсидії у грошовій формі.

Відповідно до прийнятих Урядом рішень запроваджено механізм надання житлових субсидій у грошовій формі, а саме: у безготівковій формі через Ощадбанк – з січня поточного року та у готівковій формі – з березня (за лютий поточного року).

У заході взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, профспілок, засобів масової інформації.

Перший заступник голови Комітету Сергій Каплін зосередив увагу учасників наради на тому, що слід і надалі продовжити роботу щодо удосконалення Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329), зокрема, щодо надання субсидії незалежно від щомісячного сукупного доходу домогосподарства особам хворим на онкологічні захворювання та інвалідам I-групи.

В свою чергу, представник Міністерства соціальної політики України поінформував про те, що станом на 1 квітня поточного року житлову субсидію у грошовій безготівковій формі перераховано на облікові записи у ПАТ «Ощадбанк» 4 тис. одержувачів на суму 6,7 млн. грн. (за січень 2019 року) та 53,2 тис. одержувачам на суму 124,7 млн. грн. (за лютий 2019 року). Всього у лютому-березні 2019 року на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в ПАТ «Ощадбанк» для виплати субсидій в грошовій безготівковій формі перераховано 131,4 млн. грн., з яких надавачам послуг перераховано 28,6 млн. грн. Загальна сума нарахованих готівкою субсидій за лютий 2019 року становить майже 5,7 млрд. грн. У середньому близько 1676 грн. на домогосподарство.

Для виплати у квітні поточного року у готівковій формі нараховано субсидій 2 509,5 тис. одержувачам пенсії через Пенсійний фонд України на загальну суму 4 344,6 млн. грн. та 877,2 тис. осіб, які не одержують пенсію, для виплати через ПАТ «Ощадбанк» на загальну суму 1 419,1 млн. грн.

Разом з тим, народний депутат України – член Комітету Наталя Королевська наголосила на тому, що слід врегулювати проблемні питання, які пов’язані з неможливістю самостійно отримати субсидіантами житлову субсидію у грошовій формі через ПАТ «Ощадбанк», у разі, якщо ця особа має тяжкі захворювання та позбавлена змоги пересуватися, а також розробити та запровадити новий порядок реструктуризації боргів населення за житлово-комунальні послуги.

Крім того, учасники робочої наради висловили нарікання на невиконання вимог постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 23.11.2018 «Щодо заборони приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами», зокрема, заборони Операторам газорозподільчих мереж здійснювати донарахування обсягів природного газу споживачам.

Також, обговорено питання значного скорочення числа отримувачів субсидій у 2019 році та накопичення боргів споживачів за сплату житлово-комунальних послуг, які можуть бути позбавлені житлових субсидій, оскільки підприємства-надавачі послуг, особливо постачальники води відображають та накопичують «неіснуючі» борги споживачів.

При цьому, учасники наради вкотре висловили незадоволення низькою заробітною платою працівників районних управлінь соціального захисту населення, плинністю кадрів та малою штатною чисельністю.