Повідомлення

Перейти до розділу
03 серпня 10:37
Пресконференція Голови Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової докладніше
09 липня 09:12
Онлайн трансляція засідання Комітету 09 липня 2020 року об 11:30 год. докладніше
02 липня 16:22
06 липня 2020 року відбудеться круглий стіл на тему: «Захист прав людей похилого віку» у режимі відеоконференції докладніше
30 липня 11:58
Забезпечення кожного українця на рівні реального прожиткового мінімуму – один з ключових результатів розбудови заможної України докладніше
28 липня 09:34
За 10 років існування другого рівня пенсійної реформи пенсія могла б бути більшою в середньому на 17% докладніше
17 липня 13:07
Комітет соціальної політики та захисту прав ветеранів увійшов до трійки лідерів за кількістю опрацьованих законопроектів та за кількістю звернень громадян докладніше
16 липня 15:04
Комітет провів чергове засідання в стінах Парламенту докладніше
15 липня 14:03
Комітет та Міністерство у справах ветеранів напрацювали питання співпраці найближчого часу докладніше
13 липня 17:31
Держава вдосконалює умови реалізації законодавства про зайнятість населення в умовах карантину докладніше
10 липня 10:54
Комітет Верховної Ради України провів планове засідання докладніше
09 липня 16:51
Україна звітує про черговий етап переговорів тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході країни докладніше
17 червня 2020, 10:50

Верховна Рада України підтримала збереження госпіталів ветеранів війни на період впровадження другого етапу медичної реформи

 

16 червня 2020 року Верховна Рада України прийняла на своєму засіданні Постанову «Про недопущення зупинки функціонування госпіталів ветеранів війни під час впровадження другого етапу медичної реформи» (реєстр. № 3235 від 20.03.2020 р.), подану народним депутатом України Зінкевич Я. В. та іншими народними депутатами України.

Постанова передбачає відтермінування переходу на нову систему фінансування госпіталів ветеранів війни через Національну службу здоров’я України на один рік. Крім того, відповідно до Постанови зберігається усталений порядок фінансування госпіталів для ветеранів війни шляхом передачі субвенції з Державного бюджету через Міністерство охорони здоров’я України.

Нагадаємо, що на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» в 2020 році розпочалася реалізація Програми медичних гарантій. Шпиталі ветеранів війни в існуючому вигляді та режимі роботи не в змозі виконати вимоги з надання гарантованих медичних послуг, визначені в Програмі медичних гарантій. Станом на сьогодні шпиталі не можуть отримати фінансування, що стало причиною прийняття цієї Постанови.

“Ця Постанова на один рік зберегла звичну роботу шпиталів для обслуговування медичних та реабілітаційних потреб ветеранів війни, даючи можливість цим установам в співпраці з державою привести свою роботу у відповідність до Програми медичних гарантій. Водночас у них є можливість виробити стратегію подальшої роботи з урахуванням потреб відповідної категорії населення та державницької стратегії щодо вдосконалення існуючої медичної системи України. Наразі, з великою шаною до ветеранів війни, держава продовжить забезпечувати захисників Вітчизни якісною та доступною медичною допомогою та реабілітацією”, - зазначила Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Варто відзначити, що Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув вказаний проект Постанови на своєму засіданні 3 червня 2020 року, підтримав позицію законотворців про неприпустимість закриття госпіталів ветеранів війни та звернув увагу на необхідність вжити заходів для підвищення якості надання медичних послуг для ветеранів. Тоді ж Комітет одноголосно прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Постанови Верховної Ради України «Про недопущення зупинки функціонування госпіталів ветеранів війни під час впровадження другого етапу медичної реформи» (реєстр. № 3235) за основу та в цілому.

 

Довідково:

За інформацією авторів Постанови № 3235 в системі Міністерства охорони здоров’я України функціонує 30 госпіталів ветеранів війни на 6517 ліжок.

З державного бюджету фінансуються Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, Державний заклад «Госпіталь ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України» та 50 ліжок Республіканського центру лікування і реабілітації наслідків нейротравми, який розташований на базі відділень комунального закладу «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради».

За інформацією Державного закладу «Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України» станом на 01.01.2019 рік в 30 госпіталях України штатним розписом було передбачено 1 246,7 посади лікарів та 3 021,8 посада середнього медичного персоналу.

В госпіталях ветеранів війни станом на 01.01.2019 р. проліковано 127 208 ветеранів війни, що становить 9,6% від загальної кількості ветеранів – в тому числі було проліковано 21 479 (станом на 01.01.2020 -24 659) учасників АТО, що становить 15,6 % від загальної кількості пролікованих.