Повідомлення

Перейти до розділу
18 листопада 14:02
Календар заходів у Комітеті (інформація може змінюватися) докладніше
18 листопада 13:59
Онлайн трансляція слухань у Комітеті на тему: "Про стан виконання рішень міжнародних судів та судів України з питань соціальних виплат громадянам України" докладніше
16 листопада 12:34
Онлайн трансляція засідання Комітету 16 листопада 2020 року о 13:00 год. докладніше
06 листопада 10:35
Модернізація законодавчих актів у сфері трудових відносин та зайнятості у 2020 році триває докладніше
05 листопада 16:47
Трудове законодавство потребує суттєвої актуалізації докладніше
05 листопада 15:32
Держава захищає дітей військовослужбовців, які загинули під час захисту України докладніше
03 листопада 16:47
Дистанційна та надомна робота - реальність українського ринку праці докладніше
03 листопада 12:04
Комітет заслухає звіт Уряду щодо виконання Стратегії подолання бідності в Україні докладніше
22 жовтня 16:05
Комітет пропонує розглянути напрацьовані законодавчі ініціативи щодо легалізації добровольчих формувань
докладніше
15 жовтня 16:42
В Комітеті розглянули питання надання психологічної допомоги участникам бойових дій в контексті розвитку системи охорони психічного здоров’я України докладніше
13 жовтня 18:38
Комітет здійснив контрольну функцію в ході розгляду питань щодо формування реального прожиткового мінімуму в Україні та запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності докладніше
16 липня 2020, 15:04

Комітет провів чергове засідання в стінах Парламенту

15 липня 2020 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів чергове засідання. У зв’язку з проведенням останнього пленарного тижня третьої сесії Верховної Ради України та обов’язком народних депутатів України-членів Комітету забезпечувати свою присутність та участь у роботі Парламенту, засідання Комітету відбулося у перерві пленарного засідання Верховної Ради.   

За підсумками засідання було затверджено звіт Комітету про підсумки роботи за період роботи третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий - липень 2020 року), а також план роботи Комітету на період четвертої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання. Крім того, члени Комітету затвердили пропозиції до проекту порядку денного четвертої сесії Парламенту.

Зокрема, відповідно до звіту протягом звітного періоду було проведено 18 засідань Комітету, 1 спільне засідання із Комітетом з питань освіти, науки та інновацій, 2 слухання у Комітеті та 6 засідань «круглих столів».

На цих засіданнях Комітет розглянув 202 питання. Зокрема, розглянуто та прийнято рішення по 168 законопроектах. 108 з цих законодавчих ініціатив Комітет опрацьовував як головний. Для розгляду Верховною Радою України Комітет підготував та направив 44 законопроекти.

Для опрацювання законопроектів до другого читання створювались робочі групи, до складу яких входили не тільки народні депутати України, а й представники державних органів, об’єднань профспілок і організацій роботодавців, громадських об’єднань, фахівці науково-дослідних інститутів, експерти.

 «В ході здійснення законопроектної функції Комітет завжди залучав до широкого обговорення питань законотворення державні органи, наукові установи та громадські об’єднання, об’єднання організацій роботодавців та профспілок, - зазначила Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. – Будуючи свою роботу в першу чергу на принципах верховенства права, законності та гласності, робота Комітету проводиться максимально відкрито. Віднедавна ми майже щоденно звітуємо громадянам України про свою роботу, проводимо засідання Комітету у режимі он-лайн та за участі широкого кола зацікавлених осіб та громадськості. Так буде і надалі». 

Вагоме місце у роботі Комітету за період третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання займав розгляд і аналіз звернень громадян, громадських та профспілкових організацій, опрацювання запитів на інформацію.

Так, за звітний період у Комітеті опрацьовано 6524 звернення, у тому числі 818 звернень громадян, 48 звернень народних депутатів України, 14 запитів народних депутатів України.