Повідомлення

Перейти до розділу
17 лютого 11:44
У Комітеті планується засідання «круглого столу» з актуальних питань державного захисту сімей загиблих захисників України докладніше
17 лютого 09:00
Календар заходів у Комітеті (інформація може змінюватися) докладніше
30 жовтня 12:55
04 листопада 2020 року о 14:30 відбудуться комітетські слухання «Щодо державної політики у сфері регулювання трудових відносин»
докладніше
25 лютого 13:32
Президент України підписав Закон України щодо дистанційної праці докладніше
22 лютого 15:01
У Комітеті відбулося обговорення питань соціальної політики щодо забезпечення прав Захисників України та членів їх сімей, членів родин загиблих Захисників України докладніше
19 лютого 13:04
Парламент підтримав законопроект щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на спрощений перетин державного кордону та позачергове обслуговування докладніше
05 лютого 15:14
В Україні запроваджено облік трудової діяльності працівника в електронній формі докладніше
05 лютого 11:30
Верховна Рада Україна прийняла низку законів у соціальній сфері докладніше
03 лютого 16:36
Впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності очікується вже в лютому 2021 року докладніше
02 лютого 19:00
Комітет затвердив План роботи на період п’ятої сесії парламенту докладніше
01 лютого 15:59
Комітет – у трійці лідерів по кількості розглянутих звернень у 2020 році докладніше
30 листопада 2020, 14:22

Комітет підтримав пропозицію Президента України щодо надання громадянам державної допомоги у разі повного локдауну

 

30 листопада 2020 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув поданий Президентом України проект Закону про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2 за реєстр. №  4429, визначений Главою держави як невідкладний.

Народні депутати України-члени Комітету одноголосно прийняли рішення рекомендувати парламенту включити законопроект до порядку денного сесії Верховної Ради України, скоротити термін подання альтернативних до нього законопроектів, а також строки розгляду документу у першому читанні.

Глава держави пропонує парламенту на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів забезпечити одноразовою державною допомогою офіційно працевлаштованих громадян, за яких роботодавці сплатили єдиний соціальний внесок у ІІІ кварталі 2020 року. Так, матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень отримає найманий працівник тих суб’єктів господарювання, діяльність яких відповідно до рішення Уряду буде обмежена через запровадження карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби. Суб’єкти господарювання, які зупиняться через посилення карантину, також отримають одноразові компенсації.

У разі прийняття законопроекту Верховною Радою України, Уряд, зокрема, має в триденний термін встановити порядок та строки надання одноразової матеріальної допомоги, а також затвердити перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких будуть здійснені обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Під час засідання Комітету представники Кабінету Міністрів України повідомили, що допомога може стосуватися до 2 мільйонів громадян, що передбачатиме видатки у сумі близько 15 мільярдів гривень з Державного бюджету України. Кошти передбачені в Фонді боротьби з Covid-19. У разі запровадження, виплати будуть здійснюватися за допомогою державного он-лайн сервісу «Дія», за заявою громадянина.

 «Це вкрай важливий та амбітний проект. В Україні ще не було такого, щоб держава за два-три тижні компенсувала втрати 1,5-2 мільйонам громадян в електронний спосіб. Ми зможемо не лише розірвати ланцюжок захворюваності за допомогою запровадження локдауну, а й допомогти тим домогосподарствам, хто цього потребує, зустріти гідно Новий рік. І вже головною справою наступного року буде забезпечити економічне зростання вже здорової нації українців», - сказала Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Детально з ходом розгляду проекту Закону за реєстр. № 4429 можна ознайомитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=J1ymVU9-T-Y&feature=emb_err_woyt