Повідомлення

Перейти до розділу
02 грудня 15:26
08 грудня 2021 року відбудуться Слухання у Комітеті докладніше
22 листопада 16:11
У Комітеті продовжиться робота над підготовкою законопроекту за реєстр. № 5388 до другого читання докладніше
22 листопада 13:27
Календар заходів у Комітеті (інформація оновлюється постійно) докладніше
03 грудня 13:33
Соціальний захист осіб з інвалідністю – серед пріоритетів державної політики докладніше
30 листопада 17:45
Комітет прийняв рішення щодо 9 законопроектів в соціальній сфері докладніше
24 листопада 15:53
Верховна Рада України зареєструвала доопрацьований Комітетом проект Закону про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення докладніше
24 листопада 13:25
До Комітету з робочим візитом навідалася представники Ради народних представників Республіки Індонезія докладніше
19 листопада 16:17
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 19 листопада 2021 року докладніше
18 листопада 09:27
Комітет провів чергове засідання в режимі відеоконференції докладніше
17 листопада 12:59
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 17 листопада 2021 року докладніше
12 листопада 12:38
Комітетом проведено засідання «круглого столу» на тему: «Соціальна підтримка та реабілітація осіб з інвалідністю» докладніше
03 листопада 2021, 15:32

Верховна Рада України підтримує вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана

02 листопада 2021 року Верховна Рада України прийняла за основу із скороченням строку підготовки до другого читання доопрацьований проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана за реєстр. № 5694.

«Законопроект,  власне, передбачає впровадження електронного посвідчення ветерана або учасника бойових дій. Саме для того, щоб це посвідчення працювало так само, як паперове, потрібен інформаційний обмін між відповідними базами даних, - зазначила Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. - Є пропозиція від Асоціації Міст України між першим та другим читанням визначити, що держава безкоштовно забезпечує органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи та організації системами перевірки Е-посвідчення».

Таким чином, реалізація положень законопроекту № 5694 врегулює питання інформаційного обміну між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателями (адміністраторами) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування. У разі прийняття проекту акту у другому читанні, громадяни України зможуть використовувати “Е-Посвідчення ветерана” як аналог відповідного посвідчення у паперовій формі – формі книжечки.

На сьогодні розробку і впровадження Єдиного державного реєстру ветеранів війни та електронного посвідчення ветерана війни “Е-Посвідчення ветерана організовує Міністерство у справах ветеранів України.

Під час розгляду законопроекту у парламенті, Голова Комітету Галина Третьякова зазначила пропозицію Асоціації міст України при доопрацюванні проекту Закону до другого читання визначити норму, відповідно до якої держава безкоштовно забезпечуватиме органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи та організації системами перевірки Е-посвідчення.

Довідоково:

За результатами обговорення законопроекту № 5694 (дооп.) під час засідання Комітету 20 жовтня 2021 року народні депутати України – члени Комітету наголосили на важливості прийняття вищевказаної законодавчої ініціативи.

За підсумками розгляду проекту Закону Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти доопрацьований законопроект реєстр. № 5694 за основу.