Повідомлення

Перейти до розділу
17 січня 13:29
26 січня 2022 року відбудуться слухання у Комітеті на тему: «Соціальний захист ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» докладніше
10 січня 11:15
Календар заходів у Комітеті (інформація оновлюється постійно) докладніше
10 січня 11:13
Комітет планує провести слухання у Комітеті на тему: «Підтримка волонтерської діяльності» докладніше
23 грудня 14:51
Комітет схвалив низку організаційних рішень, зокрема, щодо плану роботи на період сьомої сесії парламенту докладніше
21 грудня 11:41
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 21 грудня 2021 року докладніше
16 грудня 15:51
Комітет прийняв низку рішень за підсумками засідання 15 грудня 2021 року докладніше
16 грудня 11:22
Верховна Рада України забезпечила можливість запровадження електронного посвідчення ветерана війни докладніше
15 грудня 17:11
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 15 грудня 2021 року докладніше
09 грудня 11:38
Комітет прийняв рішення щодо 5 законопроектів докладніше
08 грудня 14:55
СТЕНОГРАМА слухань у Комітеті на тему: "Щодо роботи Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та Міністерства у справах ветеранів України з приводу надання статусу учасника бойових дій" 08 грудня 2021 року докладніше
08 грудня 14:30
Відбулися слухання у Комітеті з питань визнання учасниками бойових дій, надання статусу учасника бойових дій та виплати відповідних одноразових грошових допомог докладніше
30 листопада 2021, 17:45

Комітет прийняв рішення щодо 9 законопроектів в соціальній сфері

 

29 листопада 2021 року відбулося чергове засідання Комітету у режимі відеоконференції.

Розглядаючи підготовлений до другого читання проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана за реєстр. № 5694, Комітет прийняв рішення схвалити текст порівняльної таблиці з пропозиціями та поправками народних депутатів України та рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

Нагадаємо, що Міністерство у справах ветеранів України наразі організовує розробку і впровадження Єдиного державного реєстру ветеранів війни та електронного посвідчення ветерана війни «е-посвідчення ветерана» – посвідчення ветерана у формі електронного відображення інформації, що містить відомості про особу-ветерана, який набув статусу відповідно до Закону України «Про статус ветерана війни та гарантії їх соціального захисту».

Кількість громадян України вищезазначених категорій становить близько
1,2 млн осіб.

Прийняття законопроекту, на думку його авторів, забезпечить можливість безперешкодного використання громадянами України е-посвідчення ветерана та створить правові підстави налагодження автоматизованого інформаційного обміну між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

Комітет також прийняв рішення схвалити текст порівняльної таблиці з пропозиціями та поправками народних депутатів України та рекомендувати Верховній Раді України прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства за реєстр. № 4668.

Проектом акту пропонується визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня; здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах; призначати достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов; призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

Розглядаючи проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці за реєстр. № 6067, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України включити проект акту до порядку денного сесії парламенту та прийняти його за основу. Альтернативний законопроект за реєстр. № 6067-1 пропонується відхилити.

Проект Закону за реєстр. № 6067 розроблено Кабінетом Міністрів України з метою реформування державної служби зайнятості, підвищення якості надання послуг, осучаснення страхових підходів у випадку безробіття, модернізації діючих та впровадження нових активних програм сприяння зайнятості населення, у тому числі для молоді. Зокрема, законопроектом пропонується запровадити компенсації роботодавцям частини витрат на оплату праці або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування деяких категорій зареєстрованих безробітних, зокрема молоді. «Основними причинами молодіжного безробіття є відсутність досвіду роботи, відірваність знань від практики, непідготовленість до роботи в реальному бізнесі та нерозуміння того, як цей бізнес працює» - зазначено в пояснювальній записці до проекту Закону.

За підсумками розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю за реєстр. № 5856, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України включити проект акту до порядку денного сесії парламенту та прийняти його за основу. Законопроект серед іншого передбачає запровадження ліцензування діяльності будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».

Під час розгляду законопроекту народні депутати України – члени Комітету зауважували, що відповідно до Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Враховуючи систематичні випадки трагічних пожеж у будинках для осіб похилого віку, що відбулися в різних містах України, контроль за такими установами з боку держави має бути безумовним та суворим.

Також під час засідання Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу наступні законопроекти Президента України, з опрацювання яких Комітет не є головним:

-  проект Закону про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей за реєстр № 6104;

- проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України за реєстр. № 6105;

- проект Закону про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей» за реєстр. № 6106.

Альтернативний законопроект за реєстр. № 6104-1 Комітет пропонує Верховній Раді України направити автору на доопрацювання.

Під час розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання статусу учасників бойових дій та соціальних гарантій медичним працівникам, які безпосередньо залучалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за реєстр. № 6153, рішенням Комітету були внесені зміни до плану робіт Комітету на 2021 рік. Народні депутати України – члени Комітету проголосували за проведення у грудні 2021 року засідання «круглого столу» на тему: «Законодавче врегулювання надання статусу учасників бойових дій та відповідних соціальних гарантій медичним працівникам, які залучалися до захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України».