Повідомлення

Перейти до розділу
17 січня 13:29
26 січня 2022 року відбудуться слухання у Комітеті на тему: «Соціальний захист ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» докладніше
10 січня 11:15
Календар заходів у Комітеті (інформація оновлюється постійно) докладніше
10 січня 11:13
Комітет планує провести слухання у Комітеті на тему: «Підтримка волонтерської діяльності» докладніше
23 грудня 14:51
Комітет схвалив низку організаційних рішень, зокрема, щодо плану роботи на період сьомої сесії парламенту докладніше
21 грудня 11:41
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 21 грудня 2021 року докладніше
16 грудня 15:51
Комітет прийняв низку рішень за підсумками засідання 15 грудня 2021 року докладніше
16 грудня 11:22
Верховна Рада України забезпечила можливість запровадження електронного посвідчення ветерана війни докладніше
15 грудня 17:11
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 15 грудня 2021 року докладніше
09 грудня 11:38
Комітет прийняв рішення щодо 5 законопроектів докладніше
08 грудня 14:55
СТЕНОГРАМА слухань у Комітеті на тему: "Щодо роботи Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та Міністерства у справах ветеранів України з приводу надання статусу учасника бойових дій" 08 грудня 2021 року докладніше
08 грудня 14:30
Відбулися слухання у Комітеті з питань визнання учасниками бойових дій, надання статусу учасника бойових дій та виплати відповідних одноразових грошових допомог докладніше
09 грудня 2021, 11:38

Комітет прийняв рішення щодо 5 законопроектів

 

08 грудня 2021 року відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України за питань соціальної політики та захисту прав ветеранів в режимі відеоконференції.

Розглядаючи в межах підготовки до першого читання проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування окремих питань пенсійного забезпечення та страхування працівників Державного бюро розслідувань за реєстр. № 5818, Комітет вирішив створити робочу групу по його доопрацюванню під головуванням заступника голови Комітету Вадима Струневича. Зазначалося, що проект Закону розроблений з метою урегулювання питань, пов’язаних із пенсійним забезпеченням та загальнообов’язковим державним пенсійним страхуванням осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань. Ця категорія службовців мають право на пенсійне забезпечення за нормами Закону  України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

За підсумками розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами за реєстр. № 6083 Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України включити зазначений законопроект до порядку денного та керуючись пунктом 1 частини першої статті 114 та частиною першою статті 116 Регламенту Верховної Ради України прийняти за основу з дорученням Комітету підготувати проект акту до другого читання. Положення проекту Закону спрямовані на запровадження механізму захисту майнових прав осіб похилого віку та удосконалення механізму повернення (компенсації) державі вартості послуг з догляду за особами похилого віку, звільненими за рішенням уповноваженого органу системи надання соціальних послуг від плати за надання їм соціальних послуг з догляду.

Крім того, народні депутати України – члени Комітету вирішили рекомендувати парламенту включити до порядку денного проект Закону про державний контроль за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки за реєстр № 6119 та прийняти його за основу та доопрацювати його до другого читання з урахуванням застережень Національного агентства з питань запобігання корупції. Зазначалося, що існують непоодинокі випадки порушення вимог законодавства послуг з проживання та / або утримання громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Державою виявлено надавачів соціальних послуг недержавного сектору з проживання, які не включені до Реєстру надавачів соціальних послу, працюючи таким чином «в тіні». Відповідно до пояснювальної записки, метою прийняття проекту Закону за реєстр. № 6119 є посилення адресності надання окремих видів соціальної підтримки, надання якісних та безпечних соціальних послуг через підвищення ефективності діяльності посадових осіб Національної соціальної сервісної служби, здійснення ними контролю за дотриманням законодавства під час надання соціальної підтримки.

Стосовно проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо вдосконалення порядку визнання товарів, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою за реєстр. 6204 Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України включити його до порядку денного сесії парламенту та повернути автору законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Наостанок народні депутати України – члени Комітету проголосували за:

-         створення робочої групи з обміну інформацією між апаратами Верховної Ради України, Верховного суду, Міністерства соціальної політики України, Міністерства юстиції України щодо врахування судової практики в законотворчому процесі з метою напрацювання механізмів реалізації судових рішень;

-         створення робочої групи з опрацювання до другого читання проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України за реєстр. № 3663. Розроблення нової редакції Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» обумовлене необхідністю покращення ефективності системи загальнообов’язкового державного соціального страхування та забезпечення соціальних гарантій громадянам, передбачених статтею 46 Конституції України та законами України про соціальне страхування.