Повідомлення

Перейти до розділу
17 січня 13:29
26 січня 2022 року відбудуться слухання у Комітеті на тему: «Соціальний захист ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» докладніше
10 січня 11:15
Календар заходів у Комітеті (інформація оновлюється постійно) докладніше
10 січня 11:13
Комітет планує провести слухання у Комітеті на тему: «Підтримка волонтерської діяльності» докладніше
23 грудня 14:51
Комітет схвалив низку організаційних рішень, зокрема, щодо плану роботи на період сьомої сесії парламенту докладніше
21 грудня 11:41
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 21 грудня 2021 року докладніше
16 грудня 15:51
Комітет прийняв низку рішень за підсумками засідання 15 грудня 2021 року докладніше
16 грудня 11:22
Верховна Рада України забезпечила можливість запровадження електронного посвідчення ветерана війни докладніше
15 грудня 17:11
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 15 грудня 2021 року докладніше
09 грудня 11:38
Комітет прийняв рішення щодо 5 законопроектів докладніше
08 грудня 14:55
СТЕНОГРАМА слухань у Комітеті на тему: "Щодо роботи Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та Міністерства у справах ветеранів України з приводу надання статусу учасника бойових дій" 08 грудня 2021 року докладніше
08 грудня 14:30
Відбулися слухання у Комітеті з питань визнання учасниками бойових дій, надання статусу учасника бойових дій та виплати відповідних одноразових грошових допомог докладніше
16 грудня 2021, 11:22

Верховна Рада України забезпечила можливість запровадження електронного посвідчення ветерана війни

 

14 грудня 2021 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана за реєстр. № 5694.

 За відповідне рішення проголосувало 310 народних депутатів України.

 Реалізація положень вказаного законопроекту забезпечить використання громадянами України електронного посвідчення ветерана війни «Е-Посвідчення ветерана» як аналога відповідного посвідчення у паперовій формі.

 Крім того, своїм рішенням парламент врегулював питання інформаційного обміну між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателями (адміністраторами) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

 На сьогодні розробку і впровадження Єдиного державного реєстру ветеранів війни та електронного посвідчення ветерана війни «Е-Посвідчення ветерана» забезпечує Міністерство у справах ветеранів України.

 До сих пір через відсутність законодавчого врегулювання питання інформаційного обміну між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, забезпечити наповнення Єдиного державного реєстру ветеранів війни необхідною інформацією було неможливо.

 Дія прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана» стосується шанованої категорії громадян України – захисників України, кількість яких на сьогодні сягає 1,2 млн осіб.

 Довідково:

29 листопада 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на своєму засіданні розглянув пропозиції та поправки, що надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи до проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана за реєстр. № 5694.

За підсумками розгляду Комітет схвалив текст порівняльної таблиці до проекту Закону з пропозиціями і поправками народних депутатів України та рекомендував Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект у другому читанні та в цілому.