28 січня 2016, 16:38

Народні депутати-члени Комітету соцполітики звернулися до Голови Парламенту з проханням першочергового розгляду законопроекту щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії

Народні депутати-члени Комітету соцполітики звернулися до Голови Парламенту з проханням першочергового розгляду законопроекту щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії

 

27 січня 2016 року, розглянувши на засіданні Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення проект закону про внесення змін до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії (реєстр. № 3203 доопрацьований), народні депутати – члени Комітету вирішили звернутися до Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з проханням включити зазначений проект, як першочерговий до розгляду, до порядку денного сесії  Парламенту та розгляду його на пленарному тижні 2–5 лютого 2016 року.

Зазначимо, що законопроектом пропонується для обчислення пенсії на постійній основі, поряд із заробітною платою за період страхового стажу після 1 липня 2000 року, додатково враховувати заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30 червня 2000 року. При цьому, така заробітна плата до липня 2000 року може бути врахована лише за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами. 

Така норма існувала до 1 січня 2016 року і надавала право тим особам, які не мали можливості напрацювати страховий стаж після 2000 року, надати заробітну плату за період до 1 липня 2000 року.

Враховуючи низький рівень заробітної плати та складну ситуацію на ринку праці, народні депутати України підкреслили, що запропоновані зміни надзвичайно актуальні для поліпшення пенсійного забезпечення громадян.

Після обговорення законопроекту № 3203 Комітет прийняв рішення рекомендувати Парламенту за наслідками розгляду у першому читанні прийняти проект за основу і в цілому.