07 лютого 2019, 12:49

06 лютого 2019 року під час засідання Комітету відбулась зустріч народних депутатів України – членів Комітету з представниками «Спілки організацій інвалідів праці, потерпілих та сімей загиблих на виробництві України «Координаційна рада»

 

Під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, за участі представників центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Пенсійного фонду України, сторін соціального діалогу, обговорювались проблемні питання соціального захисту та пенсійного забезпечення потерпілих внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання.

В першу чергу, представники «Координаційної ради» занепокоєні ситуацією, яка складається із скороченням чисельності працівників Фонду соціального страхування. Так, наприкінці 2017 року було вивільнено майже         35 % штатної чисельності Фонду, а по Донецькій області майже 400 осіб. В 2019 році планується скорочення ще 10 % штату працівників в Донецькій області.

Також потребує нагального вирішення питання осучаснення розміру щомісячних страхових виплат з 1 березня п.р., у зв’язку із зростанням у попередньому році середньої заробітної плати, шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України відповідної постанови.

Крім того, під час зустрічі порушувалась низка питань пенсійного забезпечення шахтарів.

Підсумовуючи проведене обговорення, Сергій Каплін закликав Урядову сторону повернутись до розгляду порушених питань і пошуку шляхів їх вирішення та наголосив на необхідності врахування позиції представників громадських організацій шахтарів при прийнятті рішень щодо підвищення страхових виплат та змін у пенсійному забезпеченні.