Повідомлення

Перейти до розділу
20 квітня 14:56
23 квітня 2021 року відбудуться слухання у Комітеті на тему: «Чорнобильська катастрофа. Стан соціальної захищеності постраждалих осіб та актуальні завдання подолання наслідків». докладніше
20 квітня 14:53
13-14 травня 2021 року Комітет планує провести два засідання «круглого столу» у Житомирській області докладніше
13 квітня 17:45
Календар заходів у Комітеті (інформація може змінюватися) докладніше
14 квітня 11:47
Парламент прийняв Закон щодо соціального захисту застрахованих осіб у разі тимчасової втрати працездатності докладніше
13 квітня 12:15
У Комітеті відбулася зустріч з представниками УТОС докладніше
08 квітня 15:15
08 квітня 2021 року відбулася "Презентація звіту ОБСЕ БДІПЛ щодо доступності Верховної Ради України для осіб з інвалідністю та декількох документів у форматі легкого читання". Зі звітом за результатами дослідження «Доступність Верховної Ради України для осіб з інвалідністю» можна ознайомитись за посиланням…
посилання...
07 квітня 16:01
У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорено виконання Стратегії подолання бідності докладніше
02 квітня 16:36
Проведено засідання робочої групи при Комітеті з доопрацювання проекту Закону України за реєстр. № 3238 докладніше
01 квітня 15:34
Проведено робочу групу при Комітеті з доопрацювання законопроекту «Про Захисників/Захисниць України та членів їх сімей» докладніше
31 березня 10:48
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 31 березня 2021 року докладніше
30 березня 16:02
Верховна Рада України прийняла Закон України щодо державної допомоги в період посилених обмежувальних протиепідемічних заходів докладніше
03 листопада 2020, 16:47

Дистанційна та надомна робота - реальність українського ринку праці

       03 листопада 2020 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи № 4051, поданий народним депутатом України Галиною Третьяковою та іншими народними депутатами України.

Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів доручено доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Зазначений законопроект у своїй меті несе запровадження в Україні двох нових форматів роботи для людей найманої праці:

- дистанційна робота - коли робота виконується працівником поза приміщеннями роботодавця в будь-якому місці за його вибором та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій;

- надомна робота – коли робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших заздалегідь обраних ним приміщеннях, які характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності.

Таке рішення парламенту в першу чергу позитивно вплине на умови праці та захист інтересів українців, що вже більше 7 місяців в тій чи іншій мірі зазнають обмежень, спричинених поширенням коронавірусної інфекції COVID-19.

За оцінками Міжнародної організації праці, до пандемії COVID-19 відносно незначна частина населення у світі працювала дистанційно на постійній основі - 8% світової робочої сили, або приблизно 260 мільйонів працівників. Для країн Європейського Союзу у 2019 році частка дистанційних працівників у віці 15-64 років становила лише трохи більше 5%.

Пандемія очікувано змінила ситуацію. За даними аналітичного центру Cedos, у розпал пандемії — у березні-квітні — в тій чи іншій мірі вдома працювали дві третини (62%) всіх працюючих у США (згідно з панельними даними Gallup). У Німеччині та Угорщині в аналогічний період в тій чи іншій мірі роботу вдома виконувала чверть усього зайнятого населення, а в Чехії та Польщі таких працівників була майже третина. За даними дослідження соціологічної групи «Рейтинг», станом на березень 29% дорослого населення України працювали дистанційно.

Зокрема, законопроектом № 4051 передбачається, що при надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено у трудовому договорі.

Положення законопроекту також спрямовані на усунення існуючих випадків дискримінації на ринку праці. Так, працівник відповідно до положень законопроекту матиме можливість вимагати від роботодавця тимчасовий (до 2-х місяців) перехід на дистанційну роботу у випадку, якщо на робочому місці щодо нього було вчинено дії, що містять ознаки дискримінації.

Крім того, проект Закону має на меті захистити права молодих батьків, надаючи їм можливості працювати в гнучких умовах надомної чи дистанційної роботи. Крім того, працівнику, який має дитину віком до 3 років або здійснює догляд за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, надається можливість виконувати свою роботу на умовах дистанційної роботи.

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів очікує пропозиції та поправки до тексту законопроекту від народних депутатів України до 17 листопада 2020 року включно.