Повідомлення

Перейти до розділу
02 грудня 15:26
08 грудня 2021 року відбудуться Слухання у Комітеті докладніше
22 листопада 16:11
У Комітеті продовжиться робота над підготовкою законопроекту за реєстр. № 5388 до другого читання докладніше
22 листопада 13:27
Календар заходів у Комітеті (інформація оновлюється постійно) докладніше
03 грудня 13:33
Соціальний захист осіб з інвалідністю – серед пріоритетів державної політики докладніше
30 листопада 17:45
Комітет прийняв рішення щодо 9 законопроектів в соціальній сфері докладніше
24 листопада 15:53
Верховна Рада України зареєструвала доопрацьований Комітетом проект Закону про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення докладніше
24 листопада 13:25
До Комітету з робочим візитом навідалася представники Ради народних представників Республіки Індонезія докладніше
19 листопада 16:17
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 19 листопада 2021 року докладніше
18 листопада 09:27
Комітет провів чергове засідання в режимі відеоконференції докладніше
17 листопада 12:59
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 17 листопада 2021 року докладніше
12 листопада 12:38
Комітетом проведено засідання «круглого столу» на тему: «Соціальна підтримка та реабілітація осіб з інвалідністю» докладніше
03 листопада 2021, 15:29

Верховна Рада України вдосконалила законодавство в сфері реабілітації осіб з інвалідністю

02 листопада 2021 року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» щодо приведення у відповідність із деякими законодавчими актами України» за реєстр. №  4542, поданий Кабінетом Міністрів України.

За відповідне рішення проголосувало 282 народних депутатів України.

Новим Законом приведено термінологію Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» у відповідність до законів України «Про освіту», «Про повну загальну освіту», «Про дошкільну освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту», «Про автомобільний транспорт». Зокрема, слова «спеціального автомобільного транспорту» замінено словом «автомобіля», «спеціальні загальноосвітні школи (школи-інтернати), загальноосвітні санаторні школи (школи-інтернати)» замінено словами «спеціальні заклади освіти» та ін.

Разом з тим, в результаті доопрацювання у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів законопроекту до другого читання, зокрема, внесено зміни до ст. 26 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», що стосуються класифікації та визначення технічних та інших засобів реабілітації, відповідно до міжнародних стандартів.

Кабінету Міністрів України доручено до 1 липня 2022 року забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень цього Закону.

Довідково:

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на своєму засіданні 06 жовтня 2021 року розглянув пропозиції та поправки, що надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи до проекту Закону України про внесення змін до Закону України про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» щодо приведення у відповідність із деякими законодавчими актами (реєстр. № 4542), прийнятого Верховною Радою України 21 травня 2021 року за основу (Постанова Верховної Ради України № 1476-IX).

За підсумками засідання Комітет, зокрема, рекомендував Верховній Раді України зазначений законопроект прийняти у другому читанні та в цілому.