Питання невиплати заборгованості пенсій внутрішньо перемішеним особам обговорили у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Опубліковано 09 червня 2021, о 10:34

 Комітет 

Згідно із планом роботи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на період п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, 7 червня 2021 року відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Невиплата заборгованості по пенсіям внутрішньо переміщеним особам та громадянам України, що мешкають на непідконтрольних територіях: порушення прав чи сьогоденна реальність?».

Захід відбувся під головуванням першого заступника голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайла Цимбалюка за участі народних депутатів України, представників центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Пенсійного фонду України, сторін соціального діалогу, громадських організацій, наукових установ та засобів масової інформації.

«У світовій історії не було випадків, коли виплати пенсіонерам, що проживають на територіях, які відібрані в держав, виплачується країною, у якої відібрали територію. Мета законотворців уніфікувати усю законодавчу базу, аби право на достойне пенсійне забезпечення мали усі українці», – зазначив перший заступник голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.

За інформацією учасників «круглого столу», на тимчасово окупованих територіях станом на серпень 2014 року перебувало на обліку 1 мільйон 278 тисяч пенсіонерів, зокрема у Донецькій області – 767 тисяч осіб, у Луганській – 511 тисяч осіб. Із них щодо виплати пенсії на контрольованій території хоча б один раз звертались приблизно 91% від усієї кількості пенсіонерів. Відтак жодного разу не зверталися на підконтрольній території щодо поновлення пенсійних виплат 119 тисяч пенсіонерів. При цьому, дані про перебування таких пенсіонерів в живих, чи проживають вони за попередньою адресою або виїхали до інших країн відсутні.

Уряд позбавлений можливості виплачувати пенсії на непідконтрольних українській владі територіях. На тимчасово неконтрольованій державною владою території Донецької та Луганської областей органи Пенсійного фонду України, які уповноважені проводити нарахування та виплату пенсій, відділення поштового зв’язку та банківські установи не функціонують, тому виплата пенсій на цій території не проводиться. У органів державної влади є дані лише про те, скільки пенсіонерів було до окупації і скільки з них уже хоч раз зверталися за пенсією на підконтрольній території.

Перший заступник голови Комітету Михайло Цимбалюк зазначив, що за результатами «круглого столу» Комітетом будуть напрацьовані відповідні рекомендації з урахуванням пропозицій, висловлених учасниками заходу.

Підготовлені рекомендації будуть розглянуті на черговому засіданні Комітету.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку