29 серпня 2018 року відбулася зустріч представників Верховної Ради України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, неурядових організацій, українських та іноземних експертів, на якій обговорювалося питання щодо ролі парламенту у захисті прав людини через взаємодію з незалежними інституціями з прав людини.
З доповідями щодо різних моделей взаємозв’язків між парламентом та омбудсменом виступили: Алла Санченко - консультант з прав людини проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу», Агнєшка Гжелак - професор з права ЄС та міжнародного права у Школі права Університету Козмінського у Варшаві, колишній співробітник Департаменту европейського та міжнародного права Канцелярії Сейму Польщі, Аушра Раулічкіте - постійний радник проекту ЄС Twinning «Впровадження кращого європейського досвіду з метою посилення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у захисті прав і свобод людини». Був оглянутий досвід окремих європейських країн, зокрема Польщі, Чехії, Данії, Португалії, Іспанії, Естонії.
У дискусії щодо взаємодії парламенту та
національної установи з прав людини взяли участь: Віктор Барвіцький –
Представник Уповноваженого з дотримання інформаційних прав та представництва в
Конституційному Суді України, Джонанат Мерфі – керівник проекту ЄС-ПРООН «Рада
за Європу», Янтомас Хімстра –директор Програми розвитку ООН в Україні, Ірина
Суслова - Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації
Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і
міжнародних відносин, Лариса Надточій – головний консультант Секретаріату
Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і
міжнародних відносин, Сергій Юр’єв – заступник керівника Секретаріату Комітету
Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя та інші учасники
зустрічі.
Під час дискусії обговорено найбільш спірні питання щодо функціонування державних органів, які забезпечують захист та реалізацію прав людини в Україні. Зокрема, порушувалось питання як взаємодія Верховної Ради України з Уповноваженим з прав людини може посилити гарантії захисту прав людини, у тому числі прав дітей, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб тощо.