Верховною Радою України 14 січня 2015 року прийнятий Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення», в якому передбачається, зокрема, продовження до 1 січня 2022 року права виходу на пенсію жінок після досягнення 55-річного віку, якщо вони звільнені з роботи та мають не менше 30 років страхового стажу.
Зазначений Закон 17 січня 2015 року підписано Головою Верховної Ради України і направлено на підпис Президенту. Президент України 31 січня 2015 року повернув зазначений Закон з пропозиціями. Зокрема, Президент зазначав, що Закон не може бути підписаний через дефіцит бюджету Пенсійного фонду України, який покривається за рахунок коштів державного бюджету, і відсутність фінансового забезпечення реалізації зазначеного законодавчого положення. У зв'язку з цим Глава держави пропонував внести до проекту відповідні зміни.
Однак, Верховна Рада України попереднього скликання не прийняла рішення щодо пропозицій Президента України.
25 листопада 2019 року Перший заступник голови Комітету Цимбалюк М.М. провів засідання робочої групи, учасники якої розглянули обґрунтованість пропозиції Президента України та надали рекомендації щодо доцільності її прийняття чи відхилення.
В робочій групі взяли участь представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, депутатських фракцій, народних депутатів України, міністерств, Пенсійного фонду України, сторін соціального діалогу, засобів масової інформації тощо.
Учасники робочої групи зазначили, що жінкам у передпенсійному віці необхідно надати право вибору - продовжувати працювати, або за наявності великого стажу роботи достроково вийти на пенсію у 55 річному віці.
Водночас, представник Міністерства соціальної політики висловив свої застереження щодо можливості відхилення пропозицій Президента та запропонував підготувати доопрацьований законопроект, який містив би альтернативні варіанти вирішення питання дострокового пенсійного забезпечення жінок, з урахуванням змін у законодавстві, які відбулись з 2015 року.
Підсумовуючи проведене засідання, Михайло Цимбалюк наголосив на необхідності забезпечити жінкам право на достойну старість та запропонував під час розгляду пропозиції Президента України на засіданні Комітету клопотати про її відхилення.