Повідомлення

Перейти до розділу
17 лютого 14:29
Увага! Змінено час проведення заходу! докладніше
01 лютого 11:22
02 лютого 2022 року о 16.00 год. в приміщенні Кабінету Міністрів України відбудеться робоча зустріч членів Комітету з керівниками профільних міністерств та членами Кабінету Міністрів України для узгодження напрацьованих пропозицій до законопроектів № 1115 та № 2084 докладніше
10 січня 11:13
Комітет планує провести слухання у Комітеті на тему: «Підтримка волонтерської діяльності» докладніше
17 лютого 13:34
Комітет прийняв рішення щодо 6 законодавчих ініціатив в соціальній сфері докладніше
16 лютого 11:59
Верховна Рада України удосконалила пенсійне законодавство докладніше
10 лютого 13:19
Комітет рекомендує Верховній Раді України підтримати важливі законопроекти у соціальній сфері докладніше
09 лютого 10:41
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 09 лютого 2021 року докладніше
07 лютого 12:57
Комітет підтримує запровадження гарантій правового захисту працюючих жінок під час вагітності, пологів і вигодовування дитини докладніше
04 лютого 10:56
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 04 лютого 2022 року докладніше
02 лютого 14:18
Комітет розпочав діяльність відповідно до плану роботи на період сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання докладніше
31 січня 14:57
СТЕНОГРАМА засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 31 січня 2022 року докладніше
02 червня 2021, 12:30

У Комітеті продовжується обговорення змін до чинного законодавства щодо системи послуг у сфері психологічного здоров’я

 

31 травня 2021 року в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося засідання робочої групи щодо надання психологічної, психолого-реабілітаційної та психіатричної допомоги ветеранам, зокрема, в контексті посттравматичного синдрому.

Під час зустрічі членами робочої наради обговорювалися положення спільними зусиллями розробленого проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо системи послуг у сфері психологічного здоров’я».

Після остаточного узгодження з науковою спільнотою, вітчизняними та міжнародними експертами у галузі психології та психіатрії, а також громадськістю, зазначений законопроект буде зареєстровано в Верховній Раді України.

Учасники робочої групи обговорили, зокрема, питання вимог до професійної кваліфікації фахівців, що можуть надавати психологічну допомогу на території нашої держави. «За підсумками сьогоднішньої зустрічі ми дійшли висновку, що фахівці, дотичні до системи психічного здоров’я, також мають мати можливість надавати психологічну підтримку. Однак освітні та кваліфікаційні вимоги до психотерапевтів та психологів консультантів мають включати обов'язкову додаткову освіту у конкретному методі», - сказала Голова робочої групи, Голова підкомітету з питань права громадян на інформацію Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Тетяна Циба.

Серед основних розробників вищевказаного проекту законодавчої ініціативи – експерт з розробки законодавства проекту «Психічне здоров’я для України», член Національної психологічної асоціації та Української асоціації когнітивно-поведінкових терапевтів Артем Осипян та лікар-психіатр, провідний науковий співробітник відділу комплексної судово-психіатричної експертизи Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров'я України Сергій Шум. До розробки проекту Закону також долучилися народний депутат України, голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмитрієва, керівник офісу Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Наталія Зарецька, професор кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії і наркології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика Борис Михайлов, професор Regent University (Вірджинія, США) Ольга Запорожець та голова правління ГО «Медичний проектний центр» Оксана Сивак.

До аналізу чинного законодавства та міжнародних прикладів функціонування системи послуг у сфері психологічного здоров’я, а також до розробки окремих положень проекту Закону долучилися усі учасники робочої групи.

Дата наступного засідання робочої групи щодо надання психологічної, психолого-реабілітаційної та психіатричної допомоги ветеранам в контексті посттравматичного синдрому буде узгоджена та оголошена Комітетом найближчим часом.