Народні депутати України відстоюють конституційні права на соціальний захист громадян України, які зможуть працювати в Державі Ізраїль

12 жовтня 2016, 13:25

6 жовтня 2016 року у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулося перше засідання робочої групи з напрацювання окремих положень Імплементаційного протоколу, який є додатком до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль, внесеної на ратифікацію до Верховної Ради України (законопроект реєстр. №0108).

IMG_2423У засіданні робочої групи взяли участь народні депутати України Денісова Л.Л., Логвинський Г.В., Лозовий А.С., Шверк Г.А., представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства соціальної політики України, Державного центру зайнятості (Центрального апарату) та працівники секретаріату парламентського Комітету.

Народні депутати України окреслили ряд проблемних питань, що містяться у внесеній на ратифікацію Угоді. Зокрема, в Угоді та Імплементаційному протоколі А до неї не чітко виписано порядок відбору працівників, відсутня кількість громадян України, що будуть працевлаштовані в певній галузі, не передбачено соціальний захист громадян України в частині зарахування страхового стажу за час роботи в Державі Ізраїль тощо. Крім того, у відповідних документах відсутні норми щодо інформування трудових мігрантів про необхідність сплати ними після повернення в Україну різниці у податку з отриманого доходу.IMG_2420

З огляду на те, що держава буде сприяти працевлаштуванню громадян України в Державі Ізраїль через відповідні органи державної служби зайнятості, а не через приватні компанії, члени робочої групи наголосили на тому, що держава Україна в свою чергу має гарантувати цим трудовим мігрантам відповідний соціальний захист.

За результатами засідання робочої групи народні депутати України доручили Міністерству соціальної політики України напрацювати проект Імплементаційного протоколу, який міститиме, в тому числі,  положення щодо кількості трудових мігрантів, порядку їх відбору та соціального захисту визначеного законами України тощо.

Напрацьований проект Імплементаційного протоколу має бути підготовлено для розгляду на наступному засіданні робочої групи, яке заплановано на 18 жовтня 2016 року.