22 грудня ц.р. відбулося чергове засідання Громадської ради при Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

22 грудня 2016, 17:46

 

Члени Громадської ради обговорили законопроекти «Про лобізм» (реєстр. № 5144) та «Про лобіювання» (реєстр. № 5144-1). Необхідність ухвалення законодавства щодо визначення правових засад лобіювання визначено п.4 підрозділу 3 Розділу «Запобігання корупції у представницьких органах влади» Закону України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 – 2017 роки» від 14.10.2014 № 1699-VІІ.  Було зазначено, що лобіювання є одним із усталених і поширених у багатьох демократичних державах світу механізмів впливу громадськості на прийняття рішення владою, зокрема і законодавчою. За результатами обговорення Громадською радою підтримано законопроект «Про лобіювання» (реєстр. № 5144-1), як найбільш прийнятний для подальшого опрацювання. Разом з тим, Громадська рада ухвалила рішення про направлення звернення до Співголови Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС Осового Г.В. щодо проведення спільного засідання в форматі «круглого столу» з метою обговорення перспектив інституалізації лобіювання в Україні з врахуванням європейського досвіду.

Також в ході засідання була розглянута низка організаційних питань, зокрема про зміни у персональному складі Громадської ради та про напрямки її роботи в першому кварталі 2017 року.