Людмила Денісова та експерти Міжнародної організації праці обговорили пріоритетні питання у сфері оплати праці та законодавчого забезпечення гідної праці для домашніх працівників
03 лютого 2017, 15:56
3 лютого 2017 року Голова Комітету Людмила Денісова провела консультації з експертами Міжнародної організації праці пані Маріко Учі - Старшим спеціалістом з питань умов праці та ґендерної рівності Групи з питань технічної підтримки з питань гідної праці і Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи (Будапешт) та паном Сергієм Савчуком – Національним координатором МОП в Україні.
Під час зустрічі обговорювалися пріоритетні сфери соціальної політики, у реформуванні яких Україна потребує кваліфікованої допомоги експертів МОП з урахуванням прогресивного міжнародного досвіду. Зокрема, порушувалися питання стосовно встановлення мінімальної заробітної плати, зменшення гендерного розриву в оплаті праці, реформування тарифної системи оплати праці, зокрема в бюджетному секторі, вирішення проблеми заборгованості з заробітної плати, врегулювання умов домашньої праці та підготовки до ратифікації Конвенції МОП № 189 про гідну працю для домашніх працівників.
Так, Маріко Учі відмітила значне підвищення в Україні мінімальної заробітної плати з початку 2017 року як дуже позитивний крок. У той же час, експерт звернула увагу на розуміння всіма сторонами трудових правовідносин проблем існуючої в Україні системи оплати праці та необхідності її реформування, зокрема і в бюджетній сфері, з метою формування розумного балансу між інтересами працівників і роботодавців у забезпеченні гідного рівня оплати праці. Крім того, Маріко Учі висловила думку, що створення гарантійного фонду було б прийнятним для України варіантом вирішення проблеми заборгованості з заробітної плати, хоча і в середньостроковій перспективі реалізації.
У свою чергу Людмила Денісова зазначила щодо актуальності врегулювання національним законодавством питань праці домашніх працівників і ратифікації відповідних міжнародних актів та акцентувала увагу на особливій пріоритетності реформування системи оплати праці в бюджетній сфері освіти, охорони здоров’я, де працюють переважно жінки, низький рівень заробітної плати яких не відповідає міжнародним стандартам та впливає на формування значного гендерного розриву в оплаті праці по країні.
Людмила Денісова відмітила готовність Комітету до плідної співпраці з експертами МОП у напрямку забезпечення трудових прав громадян країни на рівні високих Європейських стандартів та запропонувала проведення у стінах парламенту спільного заходу з метою обговорення окреслених під час зустрічі проблем і напрацювання ключових завдань щодо їх вирішення.