Процедура отримання пенсій мешканцями Донбасу має бути спрощена, - Людмила Денісова
05 грудня 2017, 17:27
Сьогодні можна виділити три головні проблеми, з якими стикаються пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО): відмова у призначенні чи перерахунку пенсії особам, які не проходять чисельні процедури верифікації та ідентифікації; обов’язкова вимога набуття статусу ВПО; надання пенсійних виплат виключно у відділеннях "Ощадбанку".
Про це повідомила Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова під час круглого столу у Верховній Раді України щодо проблемних аспектів забезпечення виконання Україною норм міжнародного гуманітарного права.
"Цілком переконана, що ми маємо забезпечити доступ всіх громадян України до пенсійного забезпечення. Вимога проходження верифікації повинна бути скасована. Процедура отримання пенсійних виплат має бути спрощена. На кожному КПВВ можна створити спеціальні мобільні банківські пункти, які забезпечать їх виплату", - заявила Людмила Денісова.
Також вона нагадала, що на початку жовтня члени Комітету відвідали з робочою поїздкою місто Бахмут, де ознайомилися з роботою місцевих органів Пенсійного фонду, соціального захисту населення, Ощадбанку, КПВВ "Майорськ". За результатами поїздки були складені рекомендації щодо заходів, які має вжити Уряд.
Завтра, 6 грудня, Комітет в порядку контролю має заслухати інформацію органів виконавчої влади про вжиті заходи та прийняті рішення. Але, за словами Людмили Денісової, можна відверто сказати, що більшість наданих рекомендацій, спрямованих на вирішення болючих питань ВПО, залишилась невиконаними. Комітет планує звернутися до Прем’єр-міністра з проханням забезпечити виконання цих рекомендацій центральними органами виконавчої влади.
Іншим питанням, яке досі не вирішено, залишається отримання пенсій громадянами, які мешкають на окупованих територіях, не мають статусу ВПО та взагалі не отримують пенсії. "Потрібно усвідомити, що пенсія це страхова виплата, на її отримання мають право всі громадяни, незалежно від того, де вони мешкають", - нагадала Людмила Денісова.
За її словами з 2015 року Комітет соціальної політики постійно порушує на законодавчому рівні питання забезпечення пенсійних виплат громадянам, які проживають на окремих територіях Донецької і Луганської областей. Але ініціативи не підтримуються парламентом, оскільки, за словами Людмили Денісової в парламенті та Уряді сформовано "лобі, які виступає проти дотримання прав переселенців".
"Мене обурила сьогоднішня заява пана Розенка, щодо того, що Україна не буде платити соціальні виплати мешканцям Донбасу. Хочу нагадати, що це наші громадяни. І перш ніж боротися за реінтеграцію територій, потрібно боротися за реінтеграцію душ", - заявила Людмила Денісова.
Також вона нагадала, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремими категоріям громадян" (№6692), який має спростити процедуру отримання пенсій жителями окупованих територій, та закликала народних депутатів підтримати його у сесійній залі.