Людмила Денісова: Ми схвалили низку важливих соціальних рішень
18 січня 2018, 11:42
Сьогодні, під час засідання Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, було схвалено низку важливих соціальних законопроектів. Серед них: посилення соціального захисту членів сімей осіб, які загинули або померли внаслідок будь-яких ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності (7429), про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном (№6275), законопроект з системи удосконалення судового збору (№6258).
Про це повідомила Голова Комітету Людмила Денісова.
"В першу чергу, хочу подякувати колегам за підтримку мого законопроекту №7492, який надає право членам сімей осіб загиблих або померлих від поранень, отриманих під час Революції Гідності, достроково вийти на пенсію. На сьогодні їх 30 осіб. Цей законопроект є моєю особистою шаною мужності людей, які брали участь у тих трагічних подіях і загинули. І, вважаю, що ми не повинні рахувати кошти, а підтримати сім’ї тих, хто загинув за нашу свободу", - наголосила Людмила Денісова.
Законопроект 6275 посилює захист українських заробітчан під час працевлаштування за кордоном, збільшує відповідальність несумлінних посередників з працевлаштування, зобов’язує українських дипломатів опікуватися українцями, які потрапили у біду. "Вважаю законопроект концептуально готовим, він повністю збалансований і готовий до першого читання. Важливо, що документ доручає центральним органам виконавчої влади забезпечувати організацію та реалізацію заходів, щоб наші громадяни не стали жертвами торгівлі людьми", - зазначила Голова профільного Комітету.
Інший проект Закону України №6258 надає пільги зі сплати судового збору в усіх судових інстанціях соціально незахищеним верствам населення - пенсіонерам, сиротам, переселенцям і іншим громадянам, для яких така сплата є справжнім тягарем.
"Вважаю, що такої ж пільги потребують й такі установи, як Фонд соціального страхування, Пенсійний фонд. Оскільки, замість того, щоб витрачати кошти на суди, вони можуть спрямувати їх на виплати. По ФСС сума таких втрат близько 6 мільйонів гривень, по Пенсійному - понад 100 мільйонів гривень. Спробую вирішити це питання до другого читання", - підсумувала Людмила Денісова.