Комітет схвалив текст законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном (реєстр. № 6275), підготовлений на повторне перше читання

18 січня 2018, 18:28

 

17 січня 2018 року Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні схвалив текст законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном (реєстр. № 6275), підготовлений на повторне перше читання, та рекомендував парламенту прийняти його у першому читанні за основу.

В доопрацьованому на повторне перше читання законопроекті народні депутати – члени Комітету визначили органи, що здійснюють контроль у сфері провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Зокрема, контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов покладається на Міністерство соціальної політики, як це передбачає Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності», а контроль за провадження суб'єктом господарювання такої діяльності без отримання відповідної ліцензії покладається на Державну службу України з питань праці.

Крім того, Міністерство соціальної політики наділено повноваженнями складати протоколи, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення, пов’язані з невиконанням ліцензіатами законних вимог посадових осіб Міністерства в частині провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Проект, окрім адміністративної відповідальності, встановлює фінансові санкції за порушення ліцензіатом умов здійснення ліцензійної діяльності, розмір яких становитиме 10 мінімальних заробітних плат.

І головне, з метою забезпечення реалізації заходів, спрямованих на уникнення ризиків потрапляння осіб у ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, положеннями законопроекту передбачено зобов’язати орган ліцензування здійснювати перевірку документів на відсутність ризиків потрапляння осіб в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.

Водночас, центральні органи виконавчої влади, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, зобов’язані розробити та затвердити нормативний акт, що визначатиме ризики потрапляння осіб в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.