Комітет рекомендував Парламенту прийняти за основу законопроект, яким пропонується скасувати законодавчу норму, що передбачає доручення Уряду підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення

05 вересня 2018, 18:38


 5 вересня 2018 року народні депутати України – члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянули проект Закону України про внесення змін до «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (реєстр. № 8614), поданий народними депутатами України Немировським А. В., Співаковським О. В., Капліним С. М. та іншими.

Законопроектом пропонується виключити норму Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», якою  доручається Кабінету Міністрів України до 1 листопада 2017 року підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

Необхідність такого виключення обґрунтовується тим, що Міністерство соціальної політики України за дорученням Кабінету Міністрів України без консультацій з громадськістю розробило законопроект, яким намагається внести зміни у Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які, за своєю суттю, фактично не стосуються безпосереднього перерахунку раніше призначених пенсій з урахуванням оновленого грошового забезпечення і, більш того, порушують всі принципи пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб.

Перший заступник голови Комітету Сергій Каплін наголосив, що прийняття зазначеного законопроекту дасть змогу знизити соціальне напруження, пов’язане з протестом громадян проти антисоціальних ініціатив Кабінету Міністрів України та Міністерства соціальної політики України. 

За результатами розгляду народні депутати України - члени Комітету одноголосно підтримали та рекомендували Парламенту прийняти законопроект за основу.