16 грудня 2021, 11:22 ( Комітет )

Верховна Рада України забезпечила можливість запровадження електронного посвідчення ветерана війни

 

14 грудня 2021 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана за реєстр. № 5694.

 За відповідне рішення проголосувало 310 народних депутатів України.

 Реалізація положень вказаного законопроекту забезпечить використання громадянами України електронного посвідчення ветерана війни «Е-Посвідчення ветерана» як аналога відповідного посвідчення у паперовій формі.

 Крім того, своїм рішенням парламент врегулював питання інформаційного обміну між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателями (адміністраторами) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

 На сьогодні розробку і впровадження Єдиного державного реєстру ветеранів війни та електронного посвідчення ветерана війни «Е-Посвідчення ветерана» забезпечує Міністерство у справах ветеранів України.

 До сих пір через відсутність законодавчого врегулювання питання інформаційного обміну між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, забезпечити наповнення Єдиного державного реєстру ветеранів війни необхідною інформацією було неможливо.

 Дія прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана» стосується шанованої категорії громадян України – захисників України, кількість яких на сьогодні сягає 1,2 млн осіб.

 Довідково:

29 листопада 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на своєму засіданні розглянув пропозиції та поправки, що надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи до проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана за реєстр. № 5694.

За підсумками розгляду Комітет схвалив текст порівняльної таблиці до проекту Закону з пропозиціями і поправками народних депутатів України та рекомендував Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект у другому читанні та в цілому.