Верховна Рада України запровадила можливість для громадян збільшувати пенсії в солідарній системі

Комітет
07 листопада 2022, 15:31

04 листопада 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні». За відповідний законопроект за реєстр. № 7649 у другому читанні проголосувало 255 народних депутатів України.
Новий Закон України передбачає можливість для громадян України збільшити власне забезпечення по досягненню пенсійного віку або пенсійне забезпечення третіх осіб, зокрема, своїх батьків, родичів. Це можна буде зробити шляхом добровільної сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно договору, що укладається з Пенсійним фондом України (в електронній формі через Портал Дія, у тому числі з використанням мобільного додатка Дія або веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду).
Суми, які будуть сплачуватися або підлягатимуть сплаті на рахунки Пенсійного фонду України, обліковуватимуться.
Верховна Рада України продовжує здійснювати велику роботу в реформуванні солідарного рівня пенсійного забезпечення, адже доходи значної частини населення поважного віку у відповідній системі є недостатнім для забезпечення достатнього рівня життя. Так, за даними Пенсійного фонду України станом на 01 жовтня 2022 року середній розмір пенсії в солідарному рівні становив 4 539,36 гривень, мінімальна пенсія - 2 027 грн.

Довідково:
Проект Закону за реєстр. № 7649 опрацьовувався Комітетом Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у якості Головного.