Держава забезпечить право Захисників та Захисниць України на біологічне батьківство у разі втрати ними репродуктивних функцій під час захисту держави від російської агресії

08 вересня 2023, 14:40

 

Близько 70% військовозобов’язаних та військовослужбовців позитивно ставляться до забору, консервації та зберігання на час воєнного стану репродуктивних клітин, на випадок втрати ними репродуктивних функцій внаслідок поранення, травми або контузії.

Про це свідчать результати анонімного опитування Міністерством оборони України військовослужбовців, які проходять військову службу у військових частинах, підпорядкованих Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України та осіб, які мобілізуються через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Опитування було проведено на прохання Першого заступника Голова Комітету Михайла Цимбалюка, який очолює роботу групу з доопрацювання до другого читання проекту Закону про внесення змін та доповнень до деяких законів України з метою забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство за реєстр. № 8011.

Положення проекту Закону серед іншого передбачають, що в період дії воєнного стану окремі категорії військовослужбовців, в тому числі військовослужбовці Збройних Сил України, мають право на безоплатне отримання медичної послуги, пов’язаної із забезпеченням реалізації їх права на біологічне батьківство (материнство), зокрема, на здійснення забору, кріоконсервації та зберігання їх репродуктивних клітин на випадок втрати репродуктивної функції при виконанні обов’язків оборони держави від російської агресії. Відповідні витрати нестиме держава, порядок забезпечення медичної послуги буде встановлено Кабінетом Міністрів України.

Під час засідання 7 вересня 2023 року Комітет рекомендував парламенту прийняти зазначений законопроект у другому читанні та в цілому. Авторка законопроекту народний депутат України Оксана Дмитрієва висловила сподівання, що невдовзі доопрацьований проект Закону за реєстр. № 8011 буде розглянутий Верховною Радою України.