Держава консолідує зусилля у сфері охорони психічного здоров’я

29 листопада 2023, 12:43

 

28 листопада 2023 року відбулося розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України (далі – МКР). До складу Міжвідомчої координаційної ради входить (за згодою) Голова Комітету Галина Третьякова.

Возможно, это изображение 3 человека, помост и текст

Розширене засідання МКР відбулося у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської з розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Під час заходу були, зокрема, заслухані звіти міністерств щодо стану впровадження пріоритетних проектів Всеукраїнської програми ментального здоров’я у 2022 – 2023 роках та ключові напрями галузевої політики з інтеграції ментального здоров’я.

Впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров'я та забезпечення громадян України доступною психосоціальною підтримкою є однієї з найважливіших та необхідних допомог кожному під час широкомасштабного воєнного вторгнення росії на територію нашої держави.

Органи влади всіх рівнів продовжать консолідувати зусилля для формування та реалізації державної політики у сфері охорони психічного здоров’я, а також оперативного прийняття рішень з питань надання психосоціальної допомоги постраждалому від війни населенню.

росія має відповісти та відшкодувати всі понесені Україною та українцями збитки за неспровоковану на нашій землі війну, за злочини проти людства на українській землі.

В листопаді 2023 року у Верховній Раді України було зареєстровано урядовий проект Закону про облік осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України за реєстр. № 10256. Головним в опрацюванні цього законопроекту визначено Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Законопроект, зокрема, передбачає відшкодування агресором шкоди за наслідки психологічної травми (законопроектом визначено, що шкода життю та здоров’ю виникає, зокрема, у випадку психічних розладів внаслідок психологічної травми).

Детально про засідання МКР – за посиланням: https://www.president.gov.ua/news/psihichne-zdorovya-nashih-lyudej-ce-ta-legendarna-ukrayinska-87313 

Довідково:

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада  Кабінету Міністрів України.

#тияк