Комітет рекомендує встановити щомісячну грошову виплату членам родин загиблих Героїв України та Героїв Небесної Сотні

01 лютого 2024, 15:39

 

31 січня 2024 року відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів в режимі відеоконференції, під час якого народні депутати України – члени Комітету, зокрема, прийняли позитивне рішення щодо проекту Закону України про внесення зміни до Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» (реєстр. № 10364).

Цим законопроектом пропонується встановити щомісячну грошову виплату членам сімей громадян, яким посмертно присвоєно звання Герой України або яких посмертно нагороджено Орденом Героїв Небесної Сотні.

У Комітеті впевнені: прийнявши відповідне рішення Верховна Рада України вшанує мужність і героїзм у боротьбі за демократичні права і свободи, самовіддане служіння народові України, проявлені під час Революції Гідності. «Необхідно дати політичний сигнал, що держава шанує кожного Героя цієї жахливої війни, і в тому числі Героїв Небесної сотні, адже саме там, на Майдані, і розпочалося це протистояння світів: свободи та тоталітаризму», - зазначила у своєму виступі основний автор законопроекту народний депутат України, голова підкомітету з питань соціального захисту дітей, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з 2014 року Комітету Тетяна Циба.

Нагадаємо, що Законом України від 27.07.2022 № 2454-IX «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» вже встановлена щомісячна грошова виплата деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Розмір щомісячної грошової виплати обчислюється виходячи із мінімального розміру заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (на 1 січня 2024 року – 7 100 гривень).

У Комітеті впевнені, що Революція Гідності стала початком стрімкого євроінтеграційного розвитку України. «Ми повинні віддати шану тим Героям, які в 2014 році практично стали на захист суверенітету України, не дали ворогу захопити владу, відстояли наш європейський напрямок розвитку», - зауважив голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Комітету Анатолій Остапенко.  

За результатами розгляду та обговорення проекту Закону України про внесення зміни до Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» (реєстр. № 10364) Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України включити законопроект до порядку денного сесії парламенту та прийняти його за наслідками розгляду у першому читанні за основу.

Відеозапис проведеного засідання Комітету розміщено за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=FVQf5Fz5fTo&t=1197s