Верховна Рада України зробила важливий крок задля збереження генофонду нації

07 лютого 2024, 14:22

 

7 лютого 2024 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)» щодо збереження генофонду Українського народу» (законопроект за реєстр. № 10448).

Прийнятий Закон передбачає, що у разі смерті або оголошення судом померлою особи, репродуктивні клітини якої зберігаються відповідно до законодавства, їх безоплатне зберігання відповідно до цього Закону здійснюється протягом трьох років з моменту смерті цієї особи або оголошення судом її померлою.

Після закінчення цього строку подальше зберігання таких клітин може бути продовжене за рахунок іншої особи, визначеної у заповіті особи щодо власних репродуктивних клітин, які зберігаються відповідно до законодавства, на випадок її смерті або оголошення судом її померлою.

Нагадаємо, що 23 березня 2024 року вступає в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)» (№ 3496-IX від 22.11.2023), який створив для військовослужбовців та інших осіб дієві державні гарантії можливості мати дітей у випадку отримання ними поранень, які впливають на репродуктивні функції, шляхом оплачуваного державою зберігання їхніх репродуктивних клітин. Однак цим законом не було достатньо врегульоване питання зберігання репродуктивних клітин у разі загибелі її власника.

Тож сьогодні Верховна Рада України зробила важливий крок у врегулюванні питання збереження та подальшого використання, зокрема, репродуктивних клітин військовослужбовців у разі їх загибелі, - задля ретельного збереження безцінного генофонду нації.

Довідково:

5 лютого 2024 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів переглянув власний висновок щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження генофонду Українського народу» за реєстр. № 10448.

Перегляд висновку здійснювався з урахуванням зауважень, що надійшли від Комітету з питань правової політики та стосувалися необхідності виключення із законопроекту за реєстр. № 10448 положень про зміни до Цивільного та Сімейного кодексів України. Такі пропозиції пояснюються, зокрема, тим, що зміни до Цивільного кодексу можуть вноситися виключно законами про внесення змін до Цивільного кодексу України.

Деталі – за посиланням: https://komspip.rada.gov.ua/news/main_news/76630.html