Впродовж дії воєнного стану кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю в Україні зросла

21 березня 2024, 11:27

 

У 2023 році на 72 380 підприємствах, що використовують найману працю від 8 і більше осіб, працювало 403 453 особи з інвалідністю. «Кількість працюючих осіб з інвалідністю, збільшилась на 0,1% (297 осіб) у  порівнянні з минулим роком за аналогічний період, не зважаючи на зменшення кількості облікованих підприємств», - зазначається у відповіді Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на запит заступника Голови Комітету Вадима Струневича.

Враховуючи, що 86,7% осіб з інвалідністю (станом на початок 2023 року) мають другу та третю групу інвалідності, питання зайнятості для цієї категорії населення є одним з найактуальніших та найважливіших.

Сприяючи економічній незалежності осіб з інвалідністю влітку 2023 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо верифікації відомостей в окремих системах та реєстрах» № 3191-ІХ, який запровадив обмін даними про осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, між Фондом та Держаною службою зайнятості, що значно полегшує процес пошуку роботи для людей з інвалідністю.

Парламент продовжує напрацьовувати зміни до законодавства задля розширення можливостей для осіб з інвалідністю на ринку праці. 

Нагадаємо, що 17 січня 2024 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів схвалив текст порівняльної таблиці до проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю за реєстр. № 5344-д та рекомендував Верховній Раді України прийняти законопроект у другому читанні та в цілому. Даний законопроект безпосередньо адвокатує право особи з інвалідністю на працю та відкриває можливості для всіх громадських організацій країни ефективно діяти, в тому числі за допомогою держави, в інтересах осіб з інвалідністю.