Найближчим часом Уряд створить можливість Захисникам та Захисницям України оперативно отримувати протези та ортези підвищеної функціональності

10 травня 2024, 17:17

 

Нещодавно представники громадянського суспільства почали публічно піднімати питання спрощення процедури протезування в Україні, а також надання можливості Захисникам та Захисницям України якнайшвидше отримати протези та ортези підвищеної функціональності (виготовлені за новітніми технологіями) після первинного протезування (яке є обов’язковим для адаптації організму до нових умов функціонування).

Варто зазначити, що дане питання піднімалося під час публічних заходів у Комітеті Верхової Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, присвячених стану та розвитку системи протезування в Україні.

За наслідками тісної співпраці громадських організацій, Міністерства соціальної політики та народних депутатів України – членів Комітету було напрацьовано зміни до Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, та/або спеціальними виробами для занять спортом окремих категорій громадян, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок» № 518.

Цими змінами передбачено, що у разі забезпечення протезом верхньої кінцівки або протезом нижньої кінцівки підвищеної функціональності відповідно до Порядку № 321, учасник бойових дій матиме право на забезпечення високофункціональним протезом відповідно до Порядку № 518 незалежно від строку експлуатації первинного протезу.

Проект змін до урядової Постанови № 518 було опрацьовано з заінтересованими центральними органами виконавчої влади, пройшов розгляд на Урядовому комітеті та подано на розгляд Кабінету Міністрів України.

Сьогодні, 10 травня 2024 року, Кабінет Міністрів України затвердив запропоновані зміни до Постанови.

Рішення Уряду створить можливість більш оперативно забезпечити Захисників та Захисниць держави високофункціональним протезуванням та ортезуванням.

Комітет цінує та підтримує конструктивну активність громадянського суспільства, яке призводить до якісних змін у чинній нормативно-правовій базі держави. Вдосконалення законодавства, підзаконних актів, а також державних політик безпосередньо змінює суспільні процеси на користь кожного окремого громадянина держави.