Комітет вітає розвиток фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів України

16 травня 2024, 11:38

 

 

Українські спортсмени за підтримки народних депутатів України продовжують розвивати галузь реабілітації ветеранів війни через фізичну культуру та спорт.

25 травня 2024 року в місті Кропивницький відбудеться черговий етап другого всеукраїнського туру змагань серед ветеранів та військовослужбовців, які дістали травми та поранення, «Сильні України». Зареєструватися для участі в змаганнях ветерани можуть за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfi_HRmRsgtFlMWci919x2kjdv7QvnxFata5iqywPL4jO9_Xw/viewform

Заняття адаптивними видами спорту, за словами самих ветеранів, є одним із найдієвіших інструментів фізичної реабілітації та одним із найефективніших механізмів боротьби зі стресом.

Змагання «Сильні України» були ініційовані низкою народних депутатів України в 2023 році та стали частиною системи спортивно-реабілітаційних заходів для ветеранів війни ГО «Федерація стронгмену України».

Головним суддею змагань є народний депутат України, голова підкомітету з питань спортивної реабілітації ветеранів, психологічної реабілітації через фізичну культуру і спорт Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Василь Вірастюк.

11 травня 2024 року у місті Хмельницький відбувся попередній етап другого всеукраїнського туру змагань «Сильні України». Захід зібрав 100 учасників, які змагалися у чотирьох адаптивних дисциплінах: веслування на тренажері, жим лежачи, аеробайк та ривок гирі.

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів вітає розвиток фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів України.

Варто зазначити, що на розгляді Верховної Ради України наразі знаходиться проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо адаптивного спорту», реєстр. № 9485 від 12.07.2023.

Крім того, на етапі реалізації знаходиться експериментальний проект з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни на базі закладів освіти засобами освіти, спорту та реабілітації.

Міністерство освіти і науки України та Міністерство у справах ветеранів мають до 15 січня 2025 року подати Кабінету Міністрів України звіт про результати реалізації даного експериментального проекту.

Деталі – за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-realizatsiiu-eksperymentalnoho-proektu-z-perekhodu-vid-viiskovoi-sluzhby-do-tsyvilnoho-s104300124