Верховна Рада України визначила правові та організаційні засади державної політики у сфері соціального захисту та підтримки дітей, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України
10 жовтня 2024, 17:19
8 жовтня 2024 року Верховна Рада України схвалила Закон України «Про основи соціальної захищеності дітей, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України» (реєстр. № 9042-1).
Цей закон визначає правові та організаційні засади державної політики у сфері соціального захисту та підтримки дітей, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України, інструменти соціального захисту та підтримки таких дітей залежно від шкоди, завданої їм збройною агресією.
Законом передбачається, що інформація про дітей, а також про завдану їм шкоду міститиметься в Державному реєстрі дітей, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Крім того, встановлено чіткі гарантії захисту та безпеки персональних даних постраждалих дітей, їхніх батьків або законних представників.
Дані Реєстру використовуватимуться для організації подальшого мультидисциплінарного супроводу кожної дитини органами влади для надання допомоги та відновлення дитини, відповідно до її індивідуальних потреб. Зокрема, передбачається оцінка потреб та супроводу кожної конкретної дитини, яка постраждала від дій держави-агресора.
До складу мультидисциплінарної команди, яка утворюється, якщо за результатами первинного оцінювання потреб дитини виявлено таку потребу, включаються представники органу соціального захисту населення, служби у справах дітей, фахівець із соціальної роботи, соціальний працівник, соціальний менеджер тощо, фахівці у сфері охорони здоров’я (зокрема фахівці з реабілітації, ерготерапевти), у сфері освіти (зокрема психолог, педагогічні працівники), працівники Національної поліції України, органів Служби безпеки України, підрозділів Збройних Сил України, Служби зовнішньої розвідки України, інші фахівці відповідно до індивідуальних потреб дитини.
Цим законом передбачено перелік заходів соціального захисту та підтримки постраждалих внаслідок збройної агресії дітей, який включатиме, зокрема, надання дитині медичних, реабілітаційних, соціальних, психологічних, освітніх, правничих, адміністративних та інших послуг.