_STR6482_15 жовтня 2016 року на своєму засіданні Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув надзвичайно  важливе питання ? запровадження в Україні системи загальнообов’язкового соціального медичного страхування.

На жаль, усім відомо в якому стані сьогодні знаходиться медицина. Державного фінансування катастрофічно не вистачає, медичні заклади в більшості перекладають свої витрати на пацієнтів.

Єдиним виходом із цієї ситуації є запровадження системи обов’язкового медичного страхування громадян. Адже такі системи довели свою ефективність та успішно працюють у багатьох країнах Європи та світу.

_STR6556_1Члени Комітету розглянули три законопроекти, які передбачають запровадження медичного страхування, зокрема проект Закону «Про загальнообов'язкове соціальне медичне страхування в Україні» (реєстр. № 4981), авторами якого є народні депутати України Людмила Денісова, Андрій Шипко, Борислав Розенблат та інші, а також два альтернативні до нього законопроекти: «Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування (реєстр. № 4981-1), поданий народним депутатом України Олегом Мусієм та «Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування в Україні» (реєстр. № 4981-2), поданий народним депутатом України Ольгою Богомолець.

Під час свого виступу, Голова Комітету Людмила Денісова наголосила, що на такий Закон країна чекає вже більше двадцяти років. «Основним позитивним моментом законопроекту за № 4981, який подано за мого співавторства, є те, що, при запровадженні медичного страхування громадянин не буде сплачувати жодної копійки, всі страхові виплати будуть покладені на плечі роботодавця. Зрозуміло, що роботодавці будуть від цього не в захваті, але ми не можемо в такий скрутний час збільшувати відрахування із заробітних плат людей.Самозайняті особи (приватні підприємці, люди творчих професій тощо) матимуть вибір: або платити страхові внески особисто, або відмовитися від медичного страхування. Тимчасово безробітні, _STR6490_1пенсіонери, діти та інші категорії громадян, які не мають стабільного доходу будуть застраховані за рахунок коштів органів місцевого самоврядування. Разом з тим, місцевій владі не потрібно буде вишукувати додаткових коштів, оскільки вони отримують субвенцію з державного бюджету на охорону здоров’я» - повідомила Людмила Денісова.

Багато обговорень викликали положення законопроектів щодо визначення суб’єкта, якому буде надано право страхувати громадян, зокрема, державі чи приватним фінансовим установам. Всі учасники засідання дійшли висновку, що обов’язково потрібно врахувати світовий досвід запровадження системи медичного страхування. Так, у деяких країнах обов’язкове медичне страхування громадян здійснюють приватні страхові компанії. У інших створено спеціальний фонд, який перерозподіляє кошти.

При цьому, присутніми наголошено, що держава має забезпечити контроль за діяльністю такого органу та відслідковувати його фінансовий стан. Саме такий підхід прописано в законопроекті № 4981, в якому визначено, що Кабінет Міністрів України через уповноважений ним орган буде визначати чіткі вимоги до компаній, які будуть проводити страхування громадян.

У зв’язку з цим, за результатами розгляду вищевказаного питання було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти в першому читанні за основу проект Закону за реєстр. № 4981, поданий Людмилою Денісовою та іншими народними депутатами України.

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

28 березня 2024 16:24
27 березня 2024 14:57
25 березня 2024 14:45
22 березня 2024 15:14
21 березня 2024 11:27
19 березня 2024 15:08
19 березня 2024 15:04
15 березня 2024 14:28
11 березня 2024 15:44
08 березня 2024 11:57