Пенсія - це страхова виплата, і її мають отримувати всі громадяни незалежно від того, мешкають вони на підконтрольній, чи на окупованій території України. Такої точки зору дотримуються представники Міжнародної організації праці (МОП), УВКБ ООН та Моніторингової Місії ООН з прав людини.

Про це повідомила Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова.

За її словами: "Україна має платити пенсії мешканцям окупованих територій Донбасу і Криму. Такої точки зору дотримуються наші іноземні партнери з МОП та ООН. Сьогодні під час зустрічі з представниками цих організацій детально розповідала про проблеми наших громадян з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та тих, які живуть на непідконтрольних територіях".

Умовно їх можна поділити на чотири групи.

Перша, люди, які живуть на окупованих територіях і, з різних причин,  ніколи не перетинали лінію розмежування. Це, в першу чергу, маломобільні люди. Виплати для них призупинені і єдиним виходом залишається приїхати та отримати статус ВПО.

"На сьогодні, близько 400 тисяч пенсіонерів Донбасу не отримують пенсії, майже половина з них ніколи не перетинали лінію розмежування", - зазначає Людмила Денісова.

Друга категорія людей - ті, хто постійно живе на непідконтрольній території, і приїздить на контрольовану задля отримання своєї виплати. Ці люди прив’язані до статусу ВПО і постійно стикаються з різними труднощами. Починаючи від пошуку місця для реєстрації, оформлення статусу і, закінчуючи, необхідністю кожні 60 діб перетинати лінію розмежування. За наполяганням Комітету соцполітики, Ощадбанк відмінив  для цієї категорії ВПО прив’язку до одного відділення, де відкрито пенсійний рахунок. Тепер ці люди можуть скористатися будь-яким відділенням банку на контрольованій території. Тепер намагаємось збільшити кількість мобільних банкоматів. Моя точка зору, вони мають бути на всіх КПВВ.

"Також, цим людям має допомогти розроблений спільно з громадськістю законопроект № 6692. Три його головні переваги: скасування 3-річного терміну давності для виплати пенсії, призначення виплати за відсутності паперової справи і запровадження особливого порядку виплат для неконтрольованих територій. Законопроект повністю готовий до розгляду в Парламенті. Майже щотижня я пишу листа з проханням включити його до порядку денного. Представники МОП та ООН запевнили, що, зі свого боку, також піднімуть це питання перед спікером ВРУ Андрієм Парубієм", - зазначила Людмила Денісова.

Наступна група, це маломобільні люди з числа ВПО, які мешкають на підконтрольній території. Комітету вдалося добитися того, що цим людям пенсії доставляються за місцем проживання.

І остання група - люди, які переїхали на контрольовану територію, придбали житло, зареєструвались і відмовились від статусу ВПО. Їх позбавили пенсійних виплат, вимагаючи або принести паперову справу або відновити статус переміщеної особи.

Частково, в цьому випадку допоможе законопроект №6692, але всі питання він не вирішить. Необхідно вносити зміни до постанов КМУ № 365 та № 637, до Законів України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

"Ці зміни дадуть можливість пенсіонерам Донбасу і Криму отримувати всі належні їм виплати. Ми маємо повернутись обличчям до людей. Приємно, що представники МОП та ООН підтримують ці прагнення та намагаються допомогти", - резюмувала Людмила Денісова.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

14 січня 2025 10:26
08 січня 2025 17:37
08 січня 2025 17:26
31 грудня 2024 10:26
27 грудня 2024 17:46
27 грудня 2024 12:51
26 грудня 2024 14:31
20 грудня 2024 16:36
19 грудня 2024 09:16
18 грудня 2024 17:26