30 листопада 2020 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув поданий Президентом України проект Закону про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2 за реєстр. № 4429, визначений Главою держави як невідкладний.
Народні депутати України-члени Комітету одноголосно прийняли рішення рекомендувати парламенту включити законопроект до порядку денного сесії Верховної Ради України, скоротити термін подання альтернативних до нього законопроектів, а також строки розгляду документу у першому читанні.
Глава держави пропонує парламенту на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів забезпечити одноразовою державною допомогою офіційно працевлаштованих громадян, за яких роботодавці сплатили єдиний соціальний внесок у ІІІ кварталі 2020 року. Так, матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень отримає найманий працівник тих суб’єктів господарювання, діяльність яких відповідно до рішення Уряду буде обмежена через запровадження карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби. Суб’єкти господарювання, які зупиняться через посилення карантину, також отримають одноразові компенсації.
У разі прийняття законопроекту Верховною Радою України, Уряд, зокрема, має в триденний термін встановити порядок та строки надання одноразової матеріальної допомоги, а також затвердити перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких будуть здійснені обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
Під час засідання Комітету представники Кабінету Міністрів України повідомили, що допомога може стосуватися до 2 мільйонів громадян, що передбачатиме видатки у сумі близько 15 мільярдів гривень з Державного бюджету України. Кошти передбачені в Фонді боротьби з Covid-19. У разі запровадження, виплати будуть здійснюватися за допомогою державного он-лайн сервісу «Дія», за заявою громадянина.
«Це вкрай важливий та амбітний проект. В Україні ще не було такого, щоб держава за два-три тижні компенсувала втрати 1,5-2 мільйонам громадян в електронний спосіб. Ми зможемо не лише розірвати ланцюжок захворюваності за допомогою запровадження локдауну, а й допомогти тим домогосподарствам, хто цього потребує, зустріти гідно Новий рік. І вже головною справою наступного року буде забезпечити економічне зростання вже здорової нації українців», - сказала Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.
Детально з ходом розгляду проекту Закону за реєстр. № 4429 можна ознайомитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=J1ymVU9-T-Y&feature=emb_err_woyt