Здійснюючи контрольну функцію, народні депутати України – члени Комітету заслухали інформацію про стан виконання рекомендацій Комітету за результатами розгляду Звіту Рахункової палати «Про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації», затверджених рішенням Комітету від 1 травня 2024 року.
Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович на початку свого виступу з зазначеного питання наголосила, що держава повністю на 100% компенсує вартість усіх допоміжних засобів реабілітації, які є в переліку і яких наразі більше 100 видів.
«За результатами розгляду звіту Рахункової палати було надано дев’ять рекомендацій щодо покращення механізму забезпечення допоміжними засобами реабілітації: чотири з них вже виконано, ще чотири перебувають у процесі реалізації, а одна втратила актуальність через врегулювання в інший спосіб на законодавчому рівні», - зазначила Оксана Жолнович.
Міністр, зокрема, поінформувала, що внесено зміни до постанов, які регулюють забезпечення допоміжними реабілітаційними засобами і суттєво спрощують і розширюють доступ осіб до таких засобів.
Наразі Міністерство посилює присутність соціальних працівників у медичних установах, які є в складі мультидисциплінарних команд. «Вже у чотирьох найбільших госпіталях сформовано спеціалізовані соціальні команди, а до кінця року їхню роботу планується поширити на всі госпітальні заклади», - зазначила Міністр.
Міністерство соціальної політики України продовжує активну роботу з удосконалення системи забезпечення допоміжними засобами реабілітації, зокрема для військовослужбовців.
«Ми розширили можливість отримувати одразу високо функціональні протези для наших бійців. Подивилися, опрацювали ситуацію, що це молоді хлопці, які активно реабілітуються і, можливо, їм не потрібні ті строки, які загально визнані між зміною протезів. Тому ми дали можливість за висновком відповідної команди і розумінням того, що людина здатна опанувати такий протез швидше, одразу забезпечувати високо функціональними протезами», - зазначила Оксана Жолнович.
Мінсоцполітики також видано низку наказів, якими підвищено граничні ціни на засоби реабілітації, у тому числі на вироби підвищеної функціональності.
«Я вам хочу сказати, ми вперше включили в систему закупівлі найдорожчі складові. Багато країн Європи, зокрема Великобританія, не має такого високовартісного покриття, яке сьогодні ми забезпечили для наших захисників в Україні», – сказала Міністр.
Оксана Жолнович також наголосила на важливості інформування населення про безкоштовне протезування та закликала місцеві органи влади, депутатів і громадськість долучитися до розповсюдження відповідних матеріалів у регіонах.
«У співпраці із ПРООН ми розповсюджуємо рекламні матеріали, зараз працюємо над тим, щоб таких рекламних матеріалів було більше, щоб кожна обласна адміністрація на своєму рівні і на регіональних каналах розміщувала інформацію про безкоштовне протезування, щоб не створювати такого відчуття, що люди мають збирати гроші на протези чи інші засоби для наших захисників, тому що ми в повній мірі це покриваємо», - сказала Оксана Жолнович.
Вся інформація про протезування зібрана на спеціальному інформаційно-довідковому інтернет-ресурсі (лендінгу) за посиланням: https://protez.msp.gov.ua/
Члени Комітету обговорили та взяли до відома інформацію про стан виконання відповідних рекомендацій Комітету за результатами розгляду Звіту Рахункової палати «Про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації».
Відеозапис з розглядом питання розміщено за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=pJMZkcGI_LQ