28 березня 2024 року в залі Верховної Ради України пролунав потужний виступ Голови Національних зборів Французької Республіки Яель Брон-Піве, який став свідченням непохитної підтримки України з боку Франції.
«Війна ще більше згуртувала європейців. Ми збагнули, що небезпека стоїть біля наших дверей і що ми повинні докласти зусиль, аби гарантувати нашу колективну безпеку, - наголосила пані Яель Брон-Піве - Наші цілі є однаковими – гарантувати дотримання міжнародного права, відновити територіальну цілісність України і покарати воєнних злочинців».
У своєму виступі очільниця делегації Національних зборів Французької Республіки, серед іншого, зупинилася на засудженні примусового переміщення українських дітей російською федерацією.
Нагадаємо, що 17 квітня 2023 року сенат Франції схвалив резолюцію, яка, зокрема, закликає Європейський Союз та його держави-члени задіяти всі наявні в їх розпорядженні технічні та людські ресурси та у співпраці з українською владою виявити та задокументувати всі випадки примусового переміщення та депортації дітей, вчинені російською федерацією з початку (військового – авт.) конфлікту, а також встановити осіб, винних у цих діях, щоб запровадити негайні санкції та відкрити шлях для подальших судових розглядів.
«Шляхом повного обміну повинні бути звільнені усі українські громадяни, які утримуються в Росії та на тимчасово окупованих територіях України, зокрема в АР Крим: військовополонені, інтерновані, цивільні, примусово переміщені і депортовані особи, включаючи дітей», - зазначається в пункті 4 Української Формули миру Президента України.
Над реалізацією запропонованої Президентом України Володимиром Зеленським Формули миру вже працює понад 80 держав світу.
За даними Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, Україні вдалося повернути 518 дітей, серед яких 388 — ті, кого росія депортувала на свою територію. Загалом росія викрала майже 20 тисяч дітей.