Програма надання житлових субсидій залишається одним з головних механізмів забезпечення соціального захисту населення, переважно осіб похилого віку, пенсіонерів.
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 28 листопада 2018 року провів робочу нараду з обговорення основних проблем, які виникають при призначенні житлових субсидій та шляхів їх вирішення. Під час обговорення учасники наради звернули увагу на те, що багато питань у цій сфері залишається неврегульованими, про що свідчить велика кількість звернень від громадян до Комітету. Зокрема, з початком опалювального сезону збільшилася кількість відмов органів соціального захисту населення у призначенні житлової субсидії.
За наслідками робочої наради Перший заступник голови Комітету Сергій Каплін прийняв рішення ознайомитися із порядком роботи Комісії, яка приймає рішення щодо призначення субсидій у спірних випадках у місті Полтава.
Сергій Каплін у День соціального працівника відвідав управління соціального захисту населення у м. Полтава, поспілкувався з колективом працівників установи, прийняв участь у роботі Комісії з розгляду питань призначення субсидій.
Разом із соціальними працівниками розглянули найбільш проблемні питання. Так, до Комісії звернулась пенсіонерка, якій відмовили у призначенні субсидій в зв’язку з невисокою заробітною платою сина.
Виявилось, що син заявниці працює у дитячій обласній лікарні, в звітному періоді перебував у відпустках та на лікарняному і, відповідно, мав менший заробіток. Комісія прийняла рішення відновити жінці субсидію.
Як зазначили працівники управління соцзахисту, щодня вони приймають близько 200 заяв на отримання субсидії, що є значним навантаженням, та поскаржились на недосконалість системи обміну інформацією з іншими державним органами, що призводить до тривалих затримок у прийнятті рішень про призначення субсидій.
Сергій Каплін наголосив на тому, що Комітет неодноразово у своїх рекомендаціях Кабінету Міністрів України наполягав на збільшенні штатної чисельності працівників структурних підрозділів соціального захисту населення та підвищенні їм заробітної плати.
Він також зазначив, що завдяки зусиллям Комітету право на субсидії набули додатково майже 3 мільйони громадян. Зараз Комітет продовжує роботу по удосконаленню практики призначення житлових субсидій, щоб ті громадяни, які дійсно потребують допомоги від держави її вчасно отримали, та вирішив продовжити обговорення проблем, які виникають під час призначення субсидій, у інших областях України.