У заході взяли участь народні депутати України, депутати Одеської обласної ради, центральних органів виконавчої влади, органів місцевої влади, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», Клінічного санаторію «Лермонтовський», громадськості, ЗМІ тощо.
В ході зустрічі обговорені питання щодо передачі майна санаторію «Лермонтовський» до сфери управління Міністерства оборони України, а також заслухано представників Міноборони, Нацполіції та санаторію з приводу подій, що відбувалися 25 січня 2019 року.
Зокрема, директор – головний лікар Клінічного санаторію «Лермонтовський» Дмитро Антіпов поінформував членів робочої групи про те, що представники Міністерства оборони разом з державними виконавцями та співробітниками військової служби правопорядку о 5 –й ранку 25 січня зайняли санаторій «Лермонтовський», лікарів і персонал вигнали, а у деяких хворих погіршився стан здоров’я.
Представники Міноборони цю інформацію спростовують. За їх словами, санаторій взято під охорону у зв’язку із передачею санаторію у власність Міністерства, а працівникам санаторію буде збережено робочі місця.
Водночас, народні депутати України та депутати Одеської обласної ради, які взяли участь у засіданні робочої групи, вважають, що відбулося захоплення санаторію.
Клінічний санаторій «Лермонтовський» є найстарішою оздоровницею Одеської області, яка була заснована ще в 1914 році. В ньому працює понад 200 висококваліфікованих спеціалістів, які за роки незалежності оздоровили більш ніж 100 тисяч осіб з різних частин України та світу.
Станом на 25 січня п.р. у санаторії перебувало 50 осіб на реабілітаційному та санаторно-курортному лікуванні за профілями: кардіо-пульмонарна реабілітація, нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, реабілітація при порушені перебігу вагітності, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо.
Клінічний санаторій «Лермонтовський» є одним із небагатьох клінічних санаторіїв, які надають лікування та реабілітацію соціально незахищеним верствам населення, інвалідам.
Перший заступник голови Комітету
Сергій Каплін зазначив, що конфлікти навколо санаторію, і зокрема із
застосуванням сили, вже відбуваються протягом декількох років. Сергій Каплін
повідомив про те, що депутатами підготовлено проект постанови Верховної Ради
України про невідкладні заходи щодо стабілізації діяльності ДП «Клінічний
санаторій «Лермонтовський», яку планується найближчим часом внести на розгляд
Верховної Ради України.
Заслухавши позицію сторін конфлікту голова робочої групи – народний депутат України Наталія Королевська запропонувала провести чергове розширене засідання робочої групи з порушеного питання 5 лютого 2019 року о 14.00.